Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udržet vlhkost 80% v teráriu?

Ahoj,

tak jsem si pořídil nové miláčky Epicrates cenchria cenchria 1,1 v teráriu mám udržovat vlhkost kolem 80% ale když přijdu k večeru domu tak bohužel je tam max kolem 60%. Jak na to?

Terárium je 130x50x50cm velké, vyhřívaná plocha je 40x50 topný kabel(v levé části terária). Ráno vždy narosím plochu která je vyhřívaná, substrát je lignocel. V příloze přidávám foto.

Na udržování vlhkosti bych doporučoval cypřišový kompost, dobře vypadá, výborně drží vlhkost :-) Ale nejsem si jistý, jestli by nezpůsobil problémy při pozření - krmím mimo terárium. Jinak při takhle vysoký vlhkosti bacha na dostatečný větrání - 70% a víc + špatný větrání a teráriu za chvíli narostou nohy a uteče ti ;-)