Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík požírající močovinu/hlen

Dobrý den,
vkládám dotaz, na který jsem zatím nenašla odpověď. Možná o nic nejde a je to úplně normální chování, ale nerada bych něco zanedbala. Mám samce gekončíka nočního, je mu asi 7 let. Koupila jsem ho jako mládě, které skupina gekončíku odmítla a napadala ho opakovaně, proto byl prodán samostatně. Z jedné šarvátky mu chybí jeden prst na zadní noze. Kvůli stresu který ve skupině prožil byl vždycky trochu agresivnější, nechtěli jsme ho dále stresovat a nezkoušeli jsme ho nijak "ochočovat". V případě ohrožení by neváhal kousnout, což nějak moc nevadí, není to zvíře na mazlení, ale na koukání. Dnes je z něj opravdu krásnej, obrovskej samec.
No a k dotazu. Před pár dny jsem v noci z terárka slyšela hlasitější zvuk (něco jako průjem) a šla se podívat co se děje. Gekončík byl v divné pozici, zadní nohu zvednutou a olizoval si spodek. Ještě jsem ho takhle neviděla. Včera v noci se situace opakovala, s tím že jsem si všimla že to co olizuje je zřejmě močovina, nebo nějaký bílý hlen co z něj vychází. Jinak normálně žere, vyprazdňuje se, průjem nemá a žádné změny v chování jsem nepozorovala. Ale raději se ptám, jestli je toto chování normální, abych případně něco nepodcenila...
Budu ráda za všechny odpovědi, díky.

Uf tak jsem ráda že je to normální, nějak mě nenapadlo že to můře být tím že mu chybí holky :-) no ráda bych mu dvě samičky i pořídila, mám ale strach že by jim ublížil. Jak jsem psala je dost agresivní a nevím jak by to dapadlo... děkuji moc za odpověď

Může se jednat o klasický proces čištění. Jediná další věc která mě napadá a o které jsem jen slyšel, ale nikdy si neověřil v praxi je, že tohle dělají v případě, že mají málo minerálních látek. Otázka tedy zní, jestli mu nějak podáváš minerály a vitamíny. jestli ano, tak to bude nejspíše opravdu jen to čištění