Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík požírající močovinu/hlen

Dobrý den,
vkládám dotaz, na který jsem zatím nenašla odpověď. Možná o nic nejde a je to úplně normální chování, ale nerada bych něco zanedbala. Mám samce gekončíka nočního, je mu asi 7 let. Koupila jsem ho jako mládě, které skupina gekončíku odmítla a napadala ho opakovaně, proto byl prodán samostatně. Z jedné šarvátky mu chybí jeden prst na zadní noze. Kvůli stresu který ve skupině prožil byl vždycky trochu agresivnější, nechtěli jsme ho dále stresovat a nezkoušeli jsme ho nijak "ochočovat". V případě ohrožení by neváhal kousnout, což nějak moc nevadí, není to zvíře na mazlení, ale na koukání. Dnes je z něj opravdu krásnej, obrovskej samec.
No a k dotazu. Před pár dny jsem v noci z terárka slyšela hlasitější zvuk (něco jako průjem) a šla se podívat co se děje. Gekončík byl v divné pozici, zadní nohu zvednutou a olizoval si spodek. Ještě jsem ho takhle neviděla. Včera v noci se situace opakovala, s tím že jsem si všimla že to co olizuje je zřejmě močovina, nebo nějaký bílý hlen co z něj vychází. Jinak normálně žere, vyprazdňuje se, průjem nemá a žádné změny v chování jsem nepozorovala. Ale raději se ptám, jestli je toto chování normální, abych případně něco nepodcenila...
Budu ráda za všechny odpovědi, díky.

Může se jednat o klasický proces čištění. Jediná další věc která mě napadá a o které jsem jen slyšel, ale nikdy si neověřil v praxi je, že tohle dělají v případě, že mají málo minerálních látek. Otázka tedy zní, jestli mu nějak podáváš minerály a vitamíny. jestli ano, tak to bude nejspíše opravdu jen to čištění