Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dasypeltis

Tak mám doma nový přírustek. Chtěla bych poprosit, zda by mi někdo nepomohl s přesným určením, zda se jedná o Dasypeltis scabra. Zřejmě se jedná o import, tak moc informací nebylo. Pokud by si někdo troufnul přibližný věk, byla bych ráda. Mohu přidat fotku v poměru s něčím. Moc děkuji.

Oživuji téma.
Známý importér dovezl Dasypeltis gansi, i když podle udaného místa odchytu by mohlo jít i o D.fasciata.
Je někde možnost určit konkrétní druh? Zoo, univerzita atd? Jako každý chovatel považuji úspěšné rozmnožení svých chovanců za vrchol snažení, a základ je samozřejmě správné určení kdo je kdo....
Další dotaz směřuje ke zde zmíněné hadožravosti, společný chov se tedy nedoporučuje?