faremní rubriventrisky se vozívají. Sice ne tolik masově jako třeba nominátní scripty nebo dříve elegansky, ale vozívají. To, že ji třeba neseženeš okamžitě, tak s tim je holt potřeba počítat. Ale jsou podstatně složitější druhy na dokoupení. Pokud chceš udělat třeba chovnou skupinu z takovýchhle faremních mláďat, tak holt musíš koupit skupinu více zvířat a po odrostu a rozlišení pohlaví zbytek zvířat rozprodat. Nebo doufat, že časem zvíře dopáruješ koupí od někoho jiného. Ale to bývá taky běh na delší trať....ono lidí, co je tu odchovávají je obecně pomálu, většina chovatelů se na odchovy masově vozených druhů vybodne, protože je to stojí mraky investic a pak za rozumnou cenu neprodají mláďata. A rozumná cena odchovového zvířete je někde trochu jinde než ten pakatel, za který se prodávají importy. Ale to většina potenciálních kupujících nepochopí a rači si koupí levnější přichcíplou faremňačku.
Jinak všechny tyhle SA želvy se vozí jako faremní odchovy. Ale že se vozí všechno samice je hloupost...ona jenom všechna mláďata želv jako samice vypadají. Obzvlášť u faremních odchovů z jejich domoviny je hloupost, aby všechno byla zvířata 1 pohlaví. Protože faremní chovy severoamerických želv vypadají tak, že prostě oplotěj vodní nádrž s dospělýma želvama a pak tam jenom vylovují vylíhlá mláďata. Jo třeba u některých asijských želv je situace jiná, jsou druhy s převahou 1 pohlaví, kdy toto převládá i v přírodě. případně se stane, že tam vytvořej farmu nebo záchovný program pro místní druh v místech, kde uplně přesně neodpovídají klimatické podmínky pro zvířata z jiných lokalit a pak se jim v chovu pod širákem taky líhne 1 pohlaví.
Ale tohle je zrovna u rubriventrisek zbytečné řešit a ještě zbytečnější je kvůli tomu zvažovat "produkci" zbytečných hybridů.