Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - svlek

Dobrý den, mám vážný problém. Moje jeden rok stará gekončice má poslední dobou problémy se svlekem na prstech. Nesvléknutá kůže jí prsty zaškrcuje a dokonce na jednom z nich už nemá drápek. Co mám dělat? Mám navštívit veterináře? Díky za odpovědi.

Krmím cvrčky, které žere normálně, přidávám vitamíny Sera reptimineral C. Teplota v teráriu je asi 25°C, rosím každé dva dny. Napřed se svlékala normálně, ale teď má problém s prsty.

Rosit terarium je zbytecne, ale je dobre mit kvuli bezproblemovm svlekum v terarku vlhky ukryt - s vlhkym raselinikem, mechem a pod. 25°C mi prijde dost malo pokud tam neni teplejsi misto. Chtelo by to vic, s nejakym gradientem pres den treba 25-32°C, pres noc normalni pokojovou teplotu. Pokud ma na prstech nejake nesvleky, tak je namocit a opatrne sundat.

Ne nedoroste, musis pridat vitaminy. Stacil by roboran a plastin. Vyjde te to vic nez levne a do teraria dej nejakou krabicku ve ktere budes udrzovat vlhkost, staci rosit kazdy vecer jen v tomhle boxu(raselina+kremicity písek) mozna by stacil ten raselinik ale aspon bych ho nasekal na kousky...

Tak ci tak pridej vitaminy, a dalsi dva svleky hlidej, pokud zustane kuze na koneckach prstu vem vatovou tycinku namoc ji chvilku ji drakovi otirej o prsty abys navlhcil suchou kuzi a potom trosku pritlac a stahni ju mírným kroužením a tlačením dolů