Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám odkaz na výrobu/výrobce paludária

Zdravím, před pár měsíci tu někdo popisoval výrobu pludária myslím že to měl pro žabky. Myslím že tam byl sklem ohraničený ostrůvek pro souš. Za ostrůvkem byl vedený vývod z fitru a na druhé straně byl vyvedený jako vodopád. Chtěl bych něco takového udělat, ale už nevím jak to přesně bylo. Vypadalo to dost vychtaně. Nevzpomíná si na to někdo a neví kde to najít? pár hodin hledání už sem tomu dal, ale pořád nic. Asi sem debil :-) Díky za pomoc
Změna předmětu, původně: Hledám odkaz na výrobu/výrobce pludária (Aurifer)

Díky za reakce, ale nehledám "komerčního" výrobce. Hledám Spíš kutila, nebo vlákno ve kterém popisoval výrobu svého paludárka. Bylo orientované na šířku, ani ne moc vysoké. Byl tam vzadu sklem ohraničený ostrůvek pro souš, myslim že olepený korkovou kůrou. A hlavně zajímavý nápad jak zamaskovat filtr a nekolik dalších vychytávek. Z filtru byla ze ostrůvkem, nebo dvojitou zadní stěnou(už přesně nevím), vedena hadička, která ústila jen pár cm nad vodní hladinou. Voda vytékala myslím přes dutinu z korkové kůry a vypadalo to dobře. Chtěl bych udělat něco podobnýho, ale nemůžu to nikde najít.

Ještě pár technických otázek, z čeho je nejlepší dělat pozadí, případně vodopád? Je korková kůra vhodná pro stálý styk s vodou? Máte nějaký svoje vychytávky, rady a triky, které bych mohl použít?

Díky moc