Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto www.osbteraria.cz

Našla jsem si na netu,fotky a cena terárii se mi líbí. S pánem jsem v kontaktu,zatím jsem nic neplatila. Dnes mi měl terárko dovést,ale je to odložený na zítra.Náhodou jsem se podívala na recenze a nestačím se divit. Máte někdo osobní zkušenosti a jaké.Mám do toho jít? Opravdu jsou teraria nekvalitní?

Dnes mi měl terárko dovést,ale je to odložený na zítra

tak pokud jen na zítra tak je to ještě dobrý. Jsou i zákazníci, kteří se svých zaplacených terárií nedočkali nikdy....

podívala na recenze a nestačím se divit

Opravdu jsou teraria nekvalitní?

Odpověděla sis sama. Kdyby byly kvalitní a výrobce byl spolehlivý (a ne takovej dobytek) tak by takový recenze nevznikaly. Na recenze se příště doporučuji podívat spíš před objednávkou a před placením.

No, nikde nebylo napsáno, že se jedná o skleněný. Ale hádám, že je to jedno.
Nechceš doufám tvrdit, že desítky špatnejch zkušeností s tebou, který se daj dohledat na netu, psal všechny Abe....
No, a paní/slečna si ty zkušenosti nejspíš přečetla, když předání terária bylo odloženo na zítra ( v jejím zájmu doufám, že ne na neurčito, jak u tebe bejvá zvykem).

Už jsem ti psal nejednou, že problém mám se všema podvodníkama. Ty reference na tebe si našla sama i zadavatelka vlákna. Tak tvrdit, že já lžu je od tebe celkem přehnaný a už dost na hraně. To bych s tebou mohl mít problém ještě osobnější a taky ho osobně vyřešit.... Stačí si do googlu (na poradnu nebo ifaunu) napsat drápal nebo tvoje webovky a čtení je tam o tvejch podnikatelskejch praktikách víc než dost. Tak si aspoň může každej porovnat kdo z nás dvou je lhář...

drápe,jak už psal přede mnou Melda,jméno má každej jen jedno,a tera komunita je u nás sakra malá.....tak ted se nevztekej že tě má každej za podvodníka,když jsi nebo minimálně byls-viz. tvoje opakované řešení PČR atd...ale dobře žes napsal,připomněl jsi mi,že jsem zapoměl vyřešit tvůj definitivní BAN ...

No, to bude nejspis tim, ze mas s policii malo zkusenosti. V nejlepsim pripade to policie jeste stale resi. Takovy pripady s hodne poskozenyma, kde jsou podvedeni navic rozmisteni po cely republice, se docela tahnou. V horsim, a bohuzel pravdepodobnejsim, pripade to policie odlozi. Bejva malo dukazu, objednavky bejvaj dost casto jen telefonicky. Navic policie musi dokazat, ze se jednalo o umysl, ze uz od pocatku obchodu mel prodejce umysl zbozi nedodat a penize si nechat. To se v takovych pripadech dokazuje jen tezko. Takze i kdyz je to vsem jasny, dukazy nejsou a pro policii to tudiz neni trestnej cin, ale jen z ruznych duvodu neuskutecnenej obchod. Stejne tak neni trestnym cinem, kdyz nekdo prodava smejdy. Co by mohlo policii zajimat je to, ze to podnikani je na cerno. Zakony v nasi zemi bohuzel porad nahravaj smejdum a podvodnikum a poskozeni vetsinou tahaj za kratsi konec provazu. Proto je potreba pred takovyma podvodnikama aspon co nejvic lidi varovat...

Za to ze tohle vlakno vzniklo si samozrejme muzu sam a ani bych se nerozciloval a nechal to plavat.
Nicmene telefony pani a jejich otce,pritele? me vytocily jak malo co. napr. se citi ublizeni ze terarium dovezu o den pozdeji, ikdyz je to zdarma a sami samozrejme pro nej neprijedou, ze by si ho urcite stejne nemohla na miste prohlidnou ikdyz bych ho dovezl osobne atd...
Klidne tech par korun firemnimu pravnikovi dam, at ji trochu zneprijemni zivot.
Policajti samozrejme neudelali nic, vetsina lidi dostala penize zpet a zbytek kterej odsoupil od smlouvy pred terminem nebo tvrdil nesmysly se ani neresilo a rovnou to slo ze stolu.
Cejno co je prosimte na tomhle na cerno? Dekuju za osvetu.

Drápale ty seš fakt podvodník každým coulem.
Živnosťák sis udělal až 6.2.2013, takže veškerý tvoje "podnikání" před tímto datem bylo na černo. To se dá samozřejmě lehce dokázat.
Navíc to oprávnění máš na

- Zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků
- Sklenářské práce, rámování a paspartování
- Velkoobchod a maloobchod

Pokud se nepletu, tak do svejch paskvilů dáváš i elektroinstalaci. Na to máš taky nějakej papír? Třeba příslušnej paragraf vyhlášky 50?

Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Takže asi ne, páč toto je zrovna uvedeno v tý příloze 1...

Ano.Pokavaď se jedná o osb terárium bude to nejspíše klasifikováno jako nábytek ? V tomto případě je porušena norma ČSN 33 2000-7-713 el.instalace budov-část 7:Zařízení jednoůčelová a ve zvláštních objektech-Oddíl 713: Nábytek

No a když se na to tera podívám hned vidím dvě věci související s porušením této normy.

cize ako to mame chapat? Ze si si nechal peniaze ludi ktori si dovolili byt nespokojni a kedze benga ti nerobili velke problemy, tak v tom mienis pokracovat? Skvely pristup poctiveho podnikatela :)
Jednemu nerozumiem - naco robis nieco co evidentne nevies a navyse v odvetvi v ktorom (ty) mas tak vysoke percento reklamacii?

Co by mohlo policii zajimat je to, ze to podnikani je na cerno.

Dovoluji si upozornit, že pan Drápal má platné živnostenské oprávnění mj. na zpracování dřeva, výrobu dřevěných výrobků a sklenářské práce, takže prosím nešiřte pomluvy - ty na tento server opravdu nepatří a nestojíme o ně. Díky!

Za podnikani bez zivnostnaku sem dostal 5000 pokutu coz me malem zruinovala a asi to tady nekoho potesi :)

"Jednemu nerozumiem - naco robis nieco co evidentne nevies a navyse v odvetvi v ktorom (ty) mas tak vysoke percento reklamacii?"
Procento reklamaci je asi tak 1-2 procenta, tak nevim kde jsi prisel na nejake vysoke procento?
Jak to robit evidente vim, jinak by objednavky asi nesli porad nahoru, to jen par lidi zde si mysli ze terarka odeme nikdo nechce.
http://imageshack.us/scaled/landing/824/ii3s0du5uh bau95ua9iniio.jpg pro predstavu kolik se toho otoci za den

http://img11.imageshack.us/img11/7770/17203227.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/185/63676328.jp g
88603362.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/116/33772564.jp g
http://img836.imageshack.us/img836/7775/50552908.j pg

Sou lidi kteri se vraci s objednavakama za par desitek tisic

Co kam spada sem resil na zivnostnaku, takze vase domenky co kam pada jsou irelevantni.
Elektroinstalaci nedelam, pouze pridam nesmontovane casti.

Takže fotky na tvým webu jsou asi jen nějakej přelud ne?
To je dobře, že si ty objednávky tak hezky archivuješ. Doufám, že to dělají i tvoji zákazníci.
Kdy nám sem vložíš i screeny mejlů nespokojenejch podvedenejch zákazníků, kterým neodepisuješ a nezvedáš telefony?

Za podnikani bez zivnostnaku sem dostal 5000 pokutu

Tady je krásně vidět to, co jsem popisoval výše. Že stát a zákony nahrávaj podvodníkům a hajzlíkům jako jsi ty. A vymahatelnost práva poškozenýma je nulová.

Policajti samozrejme neudelali nic, vetsina lidi dostala penize zpet - Nevím, dlouho jsem se k Vám nechtěl vyjadřovat. Ale čeho je moc, toho je příliš. Mě nejvíc fascinuje, že to nejspíš opravdu sám nevidíte. To musí být docela zajímavé, žít v takovém sebeklamu. No nic, urážet Vás nechci, ale každého před Vámi budu varovat. Elektroinstalaci nedelam, pouze pridam nesmontovane casti. - to snad ani nepotřebuje komentář. Doufám, že na sebe nikdy nenarazíme.

Za podnikani bez zivnostnaku sem dostal 5000 pokutu coz me malem zruinovala a asi to tady nekoho potesi :)

Já se musím smát :-D Jak je to dlouho, co jste si zde honil triko, jak jste za vodou, že vám prošlo rukama tolik viridisek (a za tolik set tisíc), kolik jsme ani neviděli apod. kecy? Vždyť i tady píšete, že máte "dost peněz a času, aby.....". A pak vás zruinuje pokuta blbý jeden "Masaryk"?

Na vás mi připadá jak ušité pořekadlo "Všichni dokola jsou piče, jenom já jsem letadlo" :-D:-D:-D

S ohladom na pocet staznosti na teba a prihliadnutim na to ze je to len to pomyselne percento - tak musis mat obraty v milionoch rocne. Co sa trochu vylucuje s tvrdenim, ze ta zruinovala pokuta 5k ... marzu evidentne mas, kedze cena tvojich terarii je celkom vysoka na kvalitu ktoru ponukas. Tak niekde bude problem

Niekto tu pisal o sebaklame - musim len suhlasit :)

Od poctiveho obchodnika odchadza aj clovek s reklamaciou spokojny.

By ma mimochodom zaujimalo, ako si platil dane za obdobie, kedy si nemal zivnost. Tu je dalsi priklad ako stat kasle na nepoctivych ludi a naopak - niekto so zivnostou, riadne si plniaci povinnosti dostane mnoho krat vacsiu pokutu za neumyselnu chybu ako ten co zakony vedome porusuje a zavazky si neplni

Za podnikani bez zivnostnaku sem dostal 5000 pokutu coz me malem zruinovala

Sou lidi kteri se vraci s objednavakama za par desitek tisic

Vidíš ty si vůbec do huby???

Nechápu, proč sem ani dáváš screeny nějakých objednávek, z kterých mimochodem vyplívá, že za "práci" dělníka si bereš asi tak tisícovku na hodinu, jinak si tu cenu nedovedu představit.

Kdyby jsi sem dal fotky terárek, mohli bych se aspoň zasmát. Tohle spíš nudí.

Pletes se. Bohuzel me jeden typek obral na bazosu o 1200Kc. To same jednoho typka o 5 tisic a ten to dal k policii. K vyslechu jsem donesl pouze emailovou konverzaci a vypis z uctu. Nakonec bylo pres 70 postizenych po cele republice a pres 200 tisic korun skoda. Borec je odsouzen na 5 let s 3 letou podminkou a musi vsechno vratit do tech 3 let.
Rozsudek byl udelen cca rok po mem vyslechu.

No, v některých případech se to odsoudí, v jinejch ne. Musí se tam prokázat ten úmysl, že podvodník měl v úmyslu zboží vůbec nikdy nedodat a jen vybrat prachy. k tomu se musí víceméně sám přiznat, jinak se to dokazuje těžko. Drápal třeba bude tvrdit, že terária dodat chtěl, ale že se z různých důvodů doba dodání protáhla a že třeba zákazník neodstoupil od smlouvy podle obchodních podmínek apod... Takže úmysl podvodu se mu nejspíš nedokáže. Ty případy jsou dosti individuální a není tak jednoduchý je nějak paušalizovat. Ale řekněme, že poměr odsouzených vs odložených případů bude minimálně 1:10. A to se držím hodně při zdi. Takže když tvýho podvodníka spravedlnost dostihla, buď rád :-), ale usuzovat podle toho, že všechny podobný případy podvodů dopadnou stejně je veskrze naivní. Stačí si trochu zagůglit nebo se podívat vedle na právnickou poradnu...

V žádném případě od tohoto pána nebrat. Já se dočkal po 4 měsících (od října 2012 do února2013) skleněného terária 100x60x80 cm za 3 500 kč - bez předních skel - šoupaček,s odlepenou horní mřížkou větrání a odlepenou dolní kolejničkou. Dolní mřížku budu muset přelepit také. Takže jestli chcete terárium dodělej si sám, berte to. Už to tady bylo mnohokrát a pořád se lidi nepoučí...

Jen pro info. Zrovna mi psal známý z Prahy. U pana Drápala si objednal a bohužel i zaplatil terárko, které nedostal a ještě byl dost nevkusně odeslán do patřičných míst. Naprosto nehorázné chování a jasný podvodník. Kamarád na něj podává trestní oznámení, pokud by se chtěl někdo přidat.

Jen tak pro info TERMIN DODANI JE DO 14TI PRACOVNICH DNI coz je 28.5, pan s-klasse@seznam.cz o terminu dodani informovan, to ze posila deset smsek denne a vyhrozuje vsim moznym to opravdu neurychli.
Jak se chova on tak se chovam ja, kdyz nekdo v pulce terminu zacne vyhrozovat nemuze ocekavat ze mu terarium dojde drive nez posledni den lhuty.
Pro predstavu par smsek, stacilo se slusne chovat a mel by ho davno doma.

http://img547.imageshack.us/img547/6114/zt4qanmoiw stdtdqgxz9ja5.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/1230/z4gxatiqx3 drts8vzxjihjz.jpg
http://img834.imageshack.us/img834/4999/katvaqcbwn gfjjjayqrxjih.jpg