Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stínítko žárovky z keramického (hliněného) vrhlíku

Kupovat stínítka od Robimaus vyjde celkem draho. Dá se říct, že to je jen hliněný vrhlík natřený barvou. Nemáte někdo zkušenost s vyštípnutím jedné strany vrhlíku ? Nejspíš se půjde nejsnáz nějak upilovat. Nebo se to nějak vyštípává ? Nebo je na to nějaký princip jako při řezání skla ?

Pro ilustraci je to asi takový vrhlík http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/404500/404 347.jpg

Vrhlík je ultrabrutál slovo. Květináče nevedem?:D Odkud je to slovo, jestli se můžu zeptat (nářeční oblast myslim)?

Jinak já jsem si koupila v zahradnictví 3 kusy po 20 kč (potřebovala jsem jen jeden) páč pokusů je líp víc, chopila jsem se kladiva a už u druhýho se mi to povedlo dobře utřísknout (tak mi jeden i zbyl nedotčenej). Hlína stejně praskne, díru do toho nevyrazíš, spíš je um aby se ti úpa nerozpad.

Zkušenost praví, že ránu nejlépe vést šikmo a udeřit do květináče zevnitř. Kus se urve no, nebo se to rozjebe celý. Ale pokud potřebuješ jen jeden a (jako já) nemáš flexu a nevíš jiný řešení, tak se to dá, jen si jich radši kup víc. Kromě výroby stínítka postup s kladivem slouží rovněž jako docela účinný od-agresorovač a zábavná kratochvíle:D

Meldova rada je důstojná a moudrá a taky asi mnohem praktičtější, ale level zábavy a napětí je tam rozhodně níž!

Asi nějak nevim, co na něm chcete odstranit, ale budiž to je fuk. Pokud není po ruce flexa či aspoň vrtačka (vyvrtat x děr místo řezu), tak cokoli páleného jde docela dobře dělit po naznačení rysky něčim tvrdym, podobně jako sklo. Dají se tak v pohodě celkem přesně lámat cihly, tašky... u květináče to půjde stejně. Rozhodně je to efektivnější metoda, než do toho prostě lísknout a čekat co se stane :-)

Trochu nechápu, co je na květináči třeba řezat a barvit. Celou svou teraristickou praxí se line, jako červená nit, stínítko z květináče. Nikdy jsem nic neřezal ani nebarvil. Na přívodní kabel jsem namontoval objímku, za ní udělal suk aby se měl květináč o co "opřít". Kabel protáhl dírou v květináči. Vzhledem k přítomnosti suku to krásně funguje. Květináč na kabelu drží.
A barvit? Na co... Pálená hlína je sama o sobě pěkná, přírodní a design terária většinou nenarušuje.
Ale budiž.

Když nechápeš, tak nepiš :D Ne delam si srandu .... Něco takovýho http://www.robimaus.cz/cs/lampy-objimky-a-kryty/51 5-keramicke-stinitko-male-e27.html , jenom ne tolik vyříznutý, protože zvířata pokud jsou na terasách pozadí jsou k žárovce bokem a je škoda aby byla žárovka bokem stíněná, zvláště potom UVB. Barvit to chci, protože mam tera sladěný spíš do světlých barev a kryty žárovek mají být spíš nenápadné než aby vyčnívaly.