Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stínítko žárovky z keramického (hliněného) vrhlíku

Kupovat stínítka od Robimaus vyjde celkem draho. Dá se říct, že to je jen hliněný vrhlík natřený barvou. Nemáte někdo zkušenost s vyštípnutím jedné strany vrhlíku ? Nejspíš se půjde nejsnáz nějak upilovat. Nebo se to nějak vyštípává ? Nebo je na to nějaký princip jako při řezání skla ?

Pro ilustraci je to asi takový vrhlík http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/404500/404 347.jpg

Trochu nechápu, co je na květináči třeba řezat a barvit. Celou svou teraristickou praxí se line, jako červená nit, stínítko z květináče. Nikdy jsem nic neřezal ani nebarvil. Na přívodní kabel jsem namontoval objímku, za ní udělal suk aby se měl květináč o co "opřít". Kabel protáhl dírou v květináči. Vzhledem k přítomnosti suku to krásně funguje. Květináč na kabelu drží.
A barvit? Na co... Pálená hlína je sama o sobě pěkná, přírodní a design terária většinou nenarušuje.
Ale budiž.

Když nechápeš, tak nepiš :D Ne delam si srandu .... Něco takovýho http://www.robimaus.cz/cs/lampy-objimky-a-kryty/51 5-keramicke-stinitko-male-e27.html , jenom ne tolik vyříznutý, protože zvířata pokud jsou na terasách pozadí jsou k žárovce bokem a je škoda aby byla žárovka bokem stíněná, zvláště potom UVB. Barvit to chci, protože mam tera sladěný spíš do světlých barev a kryty žárovek mají být spíš nenápadné než aby vyčnívaly.