Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kobra v láhvi

Čau, u kamaráda na grilovačce jsem narazil na tohle, má to prej dovezené z Vietnamu. Mám k tomu několik dotazů

- Co je to za druh? Myslel jsem že mládě kaouthie, ale nejsem si jist.
- Myslíte si, tak jako já, že ta kobra byla v té flašce od mláděte a byla tam v podstatě (chována) až do této velikosti? (jak jinak by ji tam dostali, že...)
- Toto mě zajímá asi nejvíc: Jak dosáhli toho, že ta kobra umřela s roztaženou kápi, nebo spíš jakto, že má tak hezky roztaženou kápi bez nějaké preparace i po smrti? ::)

Jsem si jist, že pár zasvěcenců mi to jistě osvětlí... Díky moc

Btw ten chlast je hnusný jako kráva, chutná to jako bys tam vymáchal celý Červenec nošené ponožky v kanadách :-x

[http://tera.poradna.net/file/view/15582-flaska-001 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/15583-flaska-002 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/15584-flaska-003 -jpg]

Kdyz se podivas pozorne, tak uvidis, ze telo je rozrezany a vykuchany... To by se delalo dost blbe kdyby kobra rostla a zila ve flasce :-D
Do flasky nacpali jiz dospelou a pripravenou kobru. Co se roztazene kape tyce - je to podobny jak se stavenim lodicek v lahvi - proste to chce sikovny prsty, cas a dobry pinzety. O zbytek se postara ten alkohol - veci v nem utopene tvrdnou (i kdyz je pravda, ze pri nadmernem uziti naopak nektere veci meknou...) :-D

Ne, je normalne roztrizena/rozriznuta a organy jsou vetsinou fuc (aspon co sem uz videl) - oni je prodaj a sezerou :-D Turistum jde prece o kobru ve flasce - aby to dobre vypadalo a jeste je ukecaj, ze je to lek na vsecko = more money mistr, more money :-D
No a do flasky ji dostali normalne - tim, ze je vykuchana neni tak tlusta ajk vypada a halva tim hrdlem projde bez problemu... Kapi pak uz natahnou svou sikovnosti, jak u tech lodicek :-D

no asi to bude kaouthie nebo siamensiska, ale vim prd už to je pobledlí :D. Spíš se divim, že tam je kobra, protože z 99% tam dávaj nějaký hady typu Rhabdophis nebo Macrophistodon. Ale samozřejmě maj pak i speciální drinky z kober, bungarů, ale například i ze savců či ptáků a tak dále. Kdo tam byl tak ví o čem mluvim a pro ostantí to ani nechtějte nzát, protože to je fakt hnus :D

vyrobil to nejspíš člověk, kterýmu musí na týden stačit tolik, kolik nám na den. tomu bych jako poslednímu ve výrobně obchodním řetězci zazlívala, že se živí tím, že vyrábí a prodává něco co lidi kupujou. Aˇt je kurela jakej chce, tak souhlasím, že právě koupí těchto věcí člověk tento byznys podporuje. Cestuju dost, ale kvůli tomu si nemusím přece kupovat nakládaný kobry, želví polívky a podobně?!

No cenovka je 120 000 dongů což je v přepoštu na naše cca 120kč. Já to nemyslel jako suvenýr, ale jde o to, že když si to nekoupí turista jako suvenýr tak to domácí vychlastaj. V severním Vietnamu se chlastá jak o život a tyhle "vína" tam jsou všude.
Je to tam tradice a každý naložený zvíře "pomáhá" na něco jinýho.
Například v Japonsku se takhle dávají do chlastu Protobothrops flavoviridis a chovají je tam na farmách a denně jich hodí do chlastu stovky a chlastjaí to hlavně místňáci. Takže to, že si někdo někdy koupí jednu flašku nebo naopak nekoupí nic nezmění.

Aˇt je kurela jakej chce, tak souhlasím, že právě koupí těchto věcí člověk tento byznys podporuje.

Tohleto je hodně naivní názor. Myslíš, že když v těch oblastech rvou lidi hady do flašek už pěknejch pár staletí ( je to součást jejich medicíny, prevence, šamanství, apod.), tak přestanou jen kvůli tomu, že si to od nich pár turistů nekoupí? Samozřejmě, je to každýho volba, jestli si to koupí nebo ne. Ale oželením takovýho suvenýru žádnou hadici stejně nezachráníš. Uznávám, že ti to může navodit falešnej pocit hrdýho ochranáře přírody, ale to je tak všechno....
Většina hadů, která má tu čest setkat se s nějakým domorodým rákosníkem (termín rákosník používám záměrně :-)), stejně nemá moc na výběr. Buď je rozsekaj na poli motyčkou, sežerou nebo naložej do chlastu. Neříkám, že je to dobře, radši bych je měl v terárkách doma, ale oni tak prostě žijou. Nevím jestli nám to tady přísluší hodnotit.

Cestuju dost, ale kvůli tomu si nemusím přece kupovat nakládaný kobry, želví polívky a podobně?!

A proč ne? V Indii zase nežerou krávy, židi nepožíraj prasata atd, atd. Když už někdo někam cestuje, tak má okusit i jejich místní stravu...

:-)Cejna výborně sepsáno;-)Jen pokud mohu doplním pro= ahojky ahojky+podobní.Jestli opravdu hodně cestujete tak před cestou do těchto destinací SKOČTE NA NEJBLIŽŠÍ JATKA POŘÍDTE PÁR FOTO !! poté je místním přičmoudlíkum ukažte:-?ale bacha na 100% nebudete vědět kde nechal tesař díru:-D.Mi to berem,že o tom kecáme jak je to špatné ale to samé si říkaj i oni o nás jenže oni nekecaj rovnou konaj tak .

Fascinujou mě tyhle šílený ochranáři zvířat co mudrujou pindy a sami si cpou držky řízkama.Když lidi nemaji co žrát,tak se vám vyserou na nějakou ochranu přírody.Tim,že si tu flašku koupíte,má ten člověk na týden co jíst.Ono kdyby to stou ochranou přírody někoho zajímalo,tak se to dělá úplně jinak a né jako doted.Když blba v politice zajímaji akorát nabušený šrajtofle ne nějaký ještěrky či hadi.Lidi prosimvás proberte se.Je smutný,že ještě lidi věří na pohádky co nám ta banda lhářů slibuje v předvolebních slibech.Stranu zelených nekomentuju,to je marný,to je marný,to je marný:-D

Druh ti taky nereknu, ale jak psal michal, tak je to bud siamka nebo kaouthia, spis bych se klonil k te kaouthii, ktery se na tohle vyuzovaj setsakra bezne (jak na jidlo, tak i na tyhle spesl vina). Ono uz vesinu zodpovedel Michal, mel si stesti, ze koupil Kobru. Pac ty se daj vetsinou sehnat hur jen na urcitejch mistech. JInak treba v Hanoji, hady v lahvich prodavaj bezne temer vsude. Vsude to vydavaj za kobry, roztezena kape a tak, ale kobry to fakt nejsou, vetsinou ruzny Rhabdophisky. Taky jsem si jendu privez:D Jako do lahvi s timhle vinem vetsinou cpou opravdu vse, nejen plazaky. A jako dokazou do toho nacpat zvirata setsakra velky, ze ani nechapu, jak to tam daj a njeste ke vsemu naaranzujou :D
Jo a to, jestli koupi se podporuje tohle zabijeni, ani ne. Oni to i tak budou zabijet :D Pac jak psal Michal, tak tohle tam chlastaj radsi, jsou to lecoive a povzbuzujici napoje na milion veci, takze kdyz si to nekoupi turista, tak si to pak vychlastaj sami, takze jako... :D
JInak jak to tam cpou, no. Co vim, tak obcas ale opravdu vyjimecne je tam narvoui zivy a apk zalijou vrchvate a had se utopi, ale to se nedela moc. Oni je predtim zabijou, vykrvi a odeberou organy, ktery se posleze prodavaji jako chutovka. A kdyz je had mrtvej, tak uz pak neni az tak tezky ho tam naaranzovat, pokud to udelaj ve spravnou chvily, kdy zastihnou posmrtnou strnulost kdy zacina
obrovska tak 4.5m dlouha kralovajda
[http://i81.servimg.com/u/f81/14/32/59/27/05010.jpg  ]
varan tak metr sedesat asi :D
[http://i81.servimg.com/u/f81/14/32/59/27/img_9610.  jpg]
Takovejhle fotek mam mraky s ruznejma plazakama, gekoni, bungari, uzovky i ptaci :D