Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní terárium

Zdravím všechny chovatele Legošů. Mám takový dotaz ohledné venkovního terária pro Leguána, jelikož se blíží léto. Proto se ptám jestli to má své výhody mu postavit venkovní terárko. Pokud stím má nékdo zkušenosti byl bych rád za každou radu. Dĕkuji.

Mám pocit, že v našich klimatických podmínkách je venkovní výběh pro legouše spíš problematický... Po přesunu stres, nežraní, po přesunu zpět, stres nežraní, legouš venku většinou dost "zdivočí". Co v době, kdy bude hnusně třeba týden v kuse? Studený vítr, studený déšť... Zase přesun dovnitř a další stres, další nežraní... Taková otevřená voliéra je spíš problém, řešením je spíš nějaká celoročně obyvatelná zimní zahrada nebo skleník, kde se dá odsunout střešní sklo nebo polykarbonát v teplých dnech. Ono nevím kolik dní v roce je průměrná denní tepota alespoň nad 25 st. a kolik je u nás slunečných dnů, ale dle mého ta výše "vymakaná" voliéra moc legošům nepomůže, resp. moc si jí neužijou... Je třeba si uvědomit, že optimální teploty pro dobré fungování lega jsou někde okolo 30 - 35 st. i výš. Taková voliéra má možná efekt v jižní Evropě, na kanárech nebo Floridě, ale ve střední Evropě teda nevím...

Presne z týchto dôvodov,ako píšeš,sa mi nechce do budovania.1. dôvod je priestor na balkóne + ťahať elektriku + zateplenie atd.+2. dôvod -teploty,hlavne nočné.Radšej investujem prachy do výmeny UVB lámp.
Ćo sa týka leguána a tej 1. voliéry,tak ten je pohoďák.Nevadia mu žiadne presuny,manipulácia.Majiteľ ho dáva do nej iba ozaj keď je teplo a na noc ho necháva iba keď sú teplé noci a aj to iba výnimočne.