Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka užovky červené

Zdravím všechny. Dneska mi užovka vyprdla několik vajec. Ráda bych se zeptala jeslti je možné aby se z nich něco vyklubalo nebo ne? Mám je poprvé a ráda bych zkusila odchovat. Přivítám jakoukoliv radu. Vajíčka jsem přendala do inkubátoru teplota 28. Děkuji za rady a jakékoliv připomínky.

Není zač. Já bojuji zrovna taky s prvními vajíčky a všechny rady mám taky tady od lidiček z TP. Vermikulit mám větší na radu Auri, že je vzdušnější. Vajíčka mám v krabičce přikryté víčkem, ve víčku dírky. Přes vajíčka mám pod víčkem pro jistotu položenou papírovou utěrku, kdyby mi voda kapala dolů, aby se nedostala přímo na vajíčka. Krabičku i někdy celou porosím, proto ta utěrka. Zatím se drží přes 20 dní.

To je jedno, že je to v terárku. Záleží kde je umístěný vytápění. Když dám vejce na akurátně navlhčenej vermikulit (rašeliník), zavřu do krabky s pár dírama a prdnu to do ink., kterej má vytápění z vrchu, tak při cca dvouměsíční inkubaci nemusím substrát dovlhčovat vůbec. A jak psal přemek, ubrousek při horním topení není potřeba. Z rosení krabičky se stejně dovnitř prakticky žádná vlhkost nedostane.

Žárovka je přímo nad tou krabičkou. Já tam ten ubrousek dala proto, že jsem si všimla, že se na tom víčku tvoří kapky, tak jsem měla strach, že mi to tam prdne na ta vajíčka. Teď jsem klidnější a myslím, že to ničemu nevadí. Jinak voda se mi na tom víčku drží pořád.

Myslím to vedle něj.Nevím jestli se nepletu,nechce se mi hledat,ale mám pocit,že tu snůšku máš z nechtěného páření,od velmi mladé samice a byl tam i problém se snůškou.Možná se pletu,ale mám dojem,že ty vejce nebudou v super kvalitě a stejně odejdou.Proto jsem ti už psal,počkej na další snůšku(života schopnou).Možná se,ale pletu.Víš ono snůšky od prvniček nejsou nic moc a ta tvoje ještě navíc nebyla v kondici a ve věku.:-)

Mudla má pravdu. To vejce je KO. Po těch dalších fotkách už je to jasný. I ten postup je správnej. Ostatní vejce bych ale nevyhazoval. Vyhodit je můžeš vždycky až budou v kopru definitivně. Vejce většinou splesnivý pokud je neoplozený (i ve zdánlivě oplozeně vypadajícím vejci může bejt jen žluklej sejr a vejce zkolabuje třeba až za měsíc...) nebo pokud v něm zárodek exne. I když se nějaký vejce v hroznu zkazí a splesnivý, tak na ostatní vejce se plíseň nerozleze, pokud jsou ty vejce OK. V lékárně si kup devilan na nohy a tím to můžeš posypat.

Musíš ze špatného vejce odstranit zkažený obsah.Jde to napíchnout tlustou jehlou a odsát stříkačkou nebo nastřihnout a nechat vytéct.Tady velký pozor,zkažený obsah vejce by neměl přijít do styku s druhým vejcem.Pak odstraníš kožovitý obal vejce a to buď skalpelem nebo nůžkami.Na zdravém vejci nech jen minimální část vejce zkaženého.Nesmíš v žádném případě poškodit vejce zdravé!Já spojnici nezi vejci ošetřuji práškem z mletého dřevěného uhlí.Ať se ti daří.:-) P.S. Vyhoď je,je to humáč.