Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka užovky červené

Zdravím všechny. Dneska mi užovka vyprdla několik vajec. Ráda bych se zeptala jeslti je možné aby se z nich něco vyklubalo nebo ne? Mám je poprvé a ráda bych zkusila odchovat. Přivítám jakoukoliv radu. Vajíčka jsem přendala do inkubátoru teplota 28. Děkuji za rady a jakékoliv připomínky.

Myslím to vedle něj.Nevím jestli se nepletu,nechce se mi hledat,ale mám pocit,že tu snůšku máš z nechtěného páření,od velmi mladé samice a byl tam i problém se snůškou.Možná se pletu,ale mám dojem,že ty vejce nebudou v super kvalitě a stejně odejdou.Proto jsem ti už psal,počkej na další snůšku(života schopnou).Možná se,ale pletu.Víš ono snůšky od prvniček nejsou nic moc a ta tvoje ještě navíc nebyla v kondici a ve věku.:-)

Mudla má pravdu. To vejce je KO. Po těch dalších fotkách už je to jasný. I ten postup je správnej. Ostatní vejce bych ale nevyhazoval. Vyhodit je můžeš vždycky až budou v kopru definitivně. Vejce většinou splesnivý pokud je neoplozený (i ve zdánlivě oplozeně vypadajícím vejci může bejt jen žluklej sejr a vejce zkolabuje třeba až za měsíc...) nebo pokud v něm zárodek exne. I když se nějaký vejce v hroznu zkazí a splesnivý, tak na ostatní vejce se plíseň nerozleze, pokud jsou ty vejce OK. V lékárně si kup devilan na nohy a tím to můžeš posypat.