Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dionaea muscipula (Mucholapka podivná) nezavře pasti

Ahojte všichni, moc se omlouvám, vím, že to sem nepatří, ale snad mě modi trošičku pardonují... :-[

Mám tuto masožravku cca půl roku, poté co jsem jí koupil tak jsem jí dal do pasti pavouka, sklapla na jedničku a v pohodě strávila, pak (než jsem se dověděl, že počet sklapnutí pastí je omezený) jsem ji jednou "vydráždil" naprázdno a sklapla v pohodě. Nyní cca po třech měsících jsem jí chytil masařku, dal do pinzety a vložil do pasti, ale nic. Zkoušel jsem všechny pasti kam se vlezla, mlel tam s ní docela dlouho a nic. Vím že má chloupky/receptory a že se musí alespoň dva chvět víc jak 2 vteřiny aby past sklapla, receptory jsou vidět, ale prostě nereaguje. Teď jsem koukal, že je jedna past (po 24 hodinách) přivřená, ale naprázdno, to dost se spožděním teda...
Kytka vypadá OK, nějaké pasti uschly, ty jsem odstranil, nějaké dosrostly a rostou pořád. Nic jsem nikde o této problematice nenašel, jen že když se "přešvihne" počet sklapnutí tak past hned neumírá ale nesklapává, což tady nehrozí...
Vím, že lovit nutně nepotřebuje, stačí jí zálivka, ale stejně mě to zajímá, abych neumřel blbej, tak pokud by byl někdo v této oblasti kovaný....

Díky moc za případné rady.

Děkuji moc za rady, zkusím udělat jak říkáte a dát ji do rašeliny do nějakého "skleníku nebo terárka, ale koupím jich víc, bo to jsem měl stejně v plánu...
No právěže kluci na burze mě důrazně varovali ať ji nepřesazuji, že to nesnáší a že chcípne, že ji mám nechat v tom v čem jsem ji koupil... Tak zkusím teda, uvidím... Díkes

Diky Honzo kouknu, vim ze nepotrebuji dokrmovat, ja mam ale doma hmyzu tak malo (kdyz nepocitam ty obri zasrane pvouky ktere stejne nedaji) ze jsem ji chtel dat spis pro svoji radost... Ono poznas jestli si chytla dle zavrene pasti a opravdu od toho maleho pavouka co jsem ji dal nemela "v hube".... Podleju ji a uvdime. Za odkaz jeste jednou diky

ty listy stárnou a receptory přestávají "fungovat", to je normální...ale jak už tu bylo psáno, nekrmit..1 pavouk bohatě stačil + dodržovat dostatečně vlhko a teplo.