Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had do vysokého terária

Zdravím,
dostalo se mi do ruky terárium situované na výšku o rozměrech 40x50x100 cm. Přemýšlím tedy, o jaká zvířata rozšířím svou ZOO. Ač nerad, musím uznat, že mě to táhne k hadům. Mám krátkou zkušenost s chovem E. guttata a asi dvouletou zkušenost s Thamnophis marcianus. Chtěl bych si nechat poradit od zkušenějších, zda lze v takovémto teráriu chovat nějakou užovku nebo udělat radost přítelkyni a nechat terárium pro Rhacodactylus ciliatus. Díky.

no ked uz spominas auta tak ani fabiu si nekupim lebo ju tu ma kazdy, mozes si pisat co chces aj ma sudit a hodnotit ma ale o tom ako si pripadam nic nevies... kludne si mozes vyryvat ved si v doma za pc. Robis si dobre a masirujes si ego na fore a ked opustis bezpecnu detsku izbu tak len pozeras do zeme. takych pisalkov ako ty je tu plno co kazdemu nanucuju svoj nazor.

Osobně si myslím totéž. Každý had má v něčem své kouzlo, ať je to obyčejná gutka. A co se zrovna těch užovek týče, tak to byl dle mého přestřel, protože si myslím, že minimálně 50% ani nevíš, jak vypadá a jistě by jsi žasl. A slyším poprve, že si někdo pořizuje hada podle žebříčku, kolik ho má lidí. To už potom není chovatel, ale takto bych spíš viděla to masírování si ega.

Mam doma 4 rozne druhy uzoviek a ani zdaleka s aneda povedat z eby ich mal kazdy. Dokonca si dovolim tvrdit z eich ma na SK a CR len niekolko ludi (mozno desiatok ludi). Staci pozriet na to co ma napriklad Reptimania, tam je pocet drzitelov/chovatelov este mensi. A co sa tyka uzovky - predpokladam ze si myslel guttatu - tak ta ani pre dany typ teraria nie je vhodna.