Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nechce žrát

Dobrý den,
máme červenou užovku, samce. Má tak 3,5 roku a 1,2 m. Má svoje terárium, kromě období, kdy byl úplně malý v něm žije při stálé teplotě a vlhkosti. Nezazimovávali jsme ho. Bohužel už pár dnů mu podstrkujeme myši, ale nežere je. Na svlékání kůže to nevypadá, to on je třeba od sebe odháněl. Ale teď takový laxní, ty myši po něm klidně hopkají a on nic. Když si jich nevšímá dlouho, tak je zase odebereme a dáme do jejich terárka. Jinak vypadá normálně. Děkuji za radu, s pozdravem H. Janišová.

Dobrý den, díky za odpověď. Přecpaný není, nežral 2 měsíce. Většinou tak jednou za týden až čtrnáct dnů dostává jednu až dvě myšky. Tentokrát měl trochu delší půst, nedostal měsíc. Myslela jsem, že bude hodně hladový, protože po terárku pořád šmejdil, on je jinak docela zalezlý. Ale teď vylézá docela často, ale myši neloví. V terárku má kokosové vlákno, vyvařený dřevěný kořen, teplotu 22 st., nádobu s vodou (čistou, vyměňujeme ji) a hřející kamínek. Hubnout nehubne, alespoň ne od pohledu. Tak nevím ...

Pokud má pořád stejné podmínky může na něj jít mrousek. možná by pár fotek neuškodilo, nicméně pokud neubývá na váze, tak nějaký výpadek v přijímání potravy je běžný a není třeba se znepokojovat... Jak dlouho vlastně nežral?

Dobrý den mám stejný problém můj had též dříve přes den byl zalezlí a teď losí po teráriu myši ho nezajímají a nežral už 52 dní,ale jak už jsem četl od kolegů tak už nejsem tak neklidný.Nyní mě pouze zneklidňuje to,že muj samec se svlekal v pravidelných intervalech plus mínus týden,ale teď naposledy se svlékal před 15 dny,ale včera jsem si všiml,že opět začíná šednout a bude se zase svlékat.Což mě zneklidňuje.Muj sameček je též starý 3,5roku a velikost je 1,25 m chovám ho ve stálých podmínkách 24 stupňů a stálé vlhkosti mezi 30 až 40% a při svleku jednou denně rosim tak se vlhkost zvedne.Podestylka jsou bukové stěpky dekorace větve z kroucené vrby skalka na schovaní a miska s každodenní čerstvou vodou.Též nechybí topný kámen 10W a výhřevná uv žárovka 50W v otočeným květináči.Jako hlavní osvetlení používám zářivku 18W 60cm délka.Terárium je vlastní výroby z osb desek v předu prosklené šoupací skla šířka 100cm hloubka 45cm a výška 65cm.Tak co myslíte proč se opět po 15 dnech má snahu svlékat.Předem děkuji za odpověď.P.Vajs

dobry den mam podobny problem had mi nechce uz skoro 3 mesice nic zrat na miš nereaguje a na hole take ne nevim co mam delat teplota je spravna svitim pravidelne. vodu take menim pravidelne. poradily mi abych koupal v teplejsi vode aspon 2x dene a pak mu skusit tu mis nebo hole dat ale had stejne ani nezvedl hlavu. tak nevim cim to muze byt. predem diky za radu

Dobrý den Vám všem,
mám dobrou zprávu, po třech měsících a týdnu si konečně ulovil myš a vypadá to, že se zase vrátil do normálu. Teď čekáme, až trochu opadnou vedra, abychom mu přivezli další - povač do zverimexu musíme autem a to by asi ty myšky v tom počasí nedaly ... Děkuji všem za pomoc, asi měl skutečně nějaké jarní chutě, či co :-) HJ.