Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárko pro chamíka

Ahoj všem,

rozhodl jsem se udělat po domácku terárko pro chameleona, které bude mít rozměry cca 80x75x50. Boční a zadní starny bude tvořit polystyren s nátěrem od lepidla na kachličky.. našel jsem spoustu takových na netu a moc se mi to líbí..

Tak mám tedy nékolik otázek, budu moc rád když mi někdo poradí :))
- Dočetl jsem se, že musí být dobrá cirgulace vzduchu, tudíž udělám na bocích 2 větrání jedno dole a jedno nahoře - budou stačit obě o rozměrech 10x5 cm?
- Také se chci zeptat, zda tu má někdo zkušenosti s tvořením vlastního terária pomocí polystyrénu, protože nevím čím je nejlepší ten polystyrén tvarovat a vyřezávat (nůž na lepenku např ? vrtačkou ?) ?
- a poslední otázka: dočetl jsem se, že potřebuji 2 žárovky - 1 na simulování denního svítu ( našel jsem tuto http://placek.cz/content/images/thumbs/0011424_rov ka_exo_terra_repti_glo_5_uvb_26_w.jpeg ) s UVB a druhou jako výhřevnou našel jsem tuto: http://placek.cz/content/images/thumbs/0011359_top en_do_objmky_exo_terra_60_w.jpeg Jsou tyto žárovky vhodné ? myslím, že ta na světlo bude OK, ale nevím, zda ta na teplo dokáže vyhřát celý prostor terária na požadovanou teplotu okolo 30°?

Děkuju předem všem kteří mi poradí :)

Aha, Dekuji za radu, ale já to plánuji mít v ložnici takže to není zrovna konfortní řešení pro mě, terárko udělám z části skříně, kde byla dřív TV takže bych potřeboval spíše řešení typu 2 obímky a květináče :(

Píše se komfortní. Vybavení terária je potřeba volit zejména podle potřeb zvířete. Pokud danýmu druhu nemůžu zabezpečit podmínky, tak si ho nepořizuju. Jestli nechceš svítit, pořiď si zvíře, kterýmu se svítit nemusí. Eublíky, ciliáty, lepidky apod....;-)