Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa Constrictor - Neustále pod žárovkou

Dobrý den,
Moje mládě b.c. se začalo zdržovat neustále pod žárovkou pod kterou je zhruba 35C+, je pod ní opravdu celý den. Když ho vytahuju ven tak uplně hřeje. Googloval sem, ale nenašel sem co by to mohlo znamenat. Pokud to tedy není v pořádku. Napadlo mě, že by to mohlo být častým krmením. Dokud je mladý snažím se mu dopřávat a dávat myšky často. Dávám každy 6-7 den.

Přikládám foto terária. Miska na vodu už je vyměněna za velkou hliněnou. Polici sem v teráriu měl v tom chladném místě, šel si to jednou okouknout, ale pak se šel dál opalovat a už tam nevlezl.
Úkryt má v chladné části tera taky, ale opět ani tam neleze.

Teplota(v chladné části) : cca 24-26 C
Vlhkost : 60-70%
Svítím 10-12 hodin.

d41a5872a1

Děkuji za radu.

Ak sa plaz zdrzuje prevazne v urcitej casti terka, tak tam pravdepodobne nasiel svoje teplotne optimum ;)
Krmenim to nebude, to radsej naopak (vyssia teplota= rychlejsi metabolizmus).
Mozno skus pridat nejaku formu ukrytu aj do teplej casti a uvydis, ci to nieco spravi...

Zrovna před chvilkou se vykálil, to je důkaz toho jak píšeš rychlej metabolizmus, protože kálí pravidelně zhruba po 8-10 dnech. U krajty sem neviděl bobek ani nepamatuju.
Ukryt sem dával do teplé části, do studené, na strop ale nikdy nevyužil jen v období svleku si tam zalezl protože uvnitř je kousek mechu který sem mu vlhčil. Jsem si myslel že bude mít podobné chování jako krajta, ale je to uplně jiny tvor :) Do ukrytu se mu nechce, sežere všechno co se mu dá a roste jako z vody. :-)

Toto moze zniet sialene, ale skus silnejsiu ziarovku.
Tych +-25C v chladnej casti je sice dost, ale ked sa ti vkuse vypeka na 35C, pri 40C pod zdrojom by si vazne mal spozorovat nejaku snaho u vyhriatie a ochladenie...
Neviem sice o akej krajte pises, ale urcite sa chova inak ako bc ;)
Co sa tika toho krmenia, mys na tyzden je ok, ale kralik na tyzden uz bude moc vela. Pozor na to, bc sa dokaze "uzrat" na smrt.

Silnější žárovku nedávej,bylo by to zbytečně drahé na spotřebu.Klidně můžeš mít,teď s příchodem léta i 25W.Jen zajisti aby se boa mohl dostat blíž ke zdroji tepla.Jak to provedeš už je na tobě. Pozor,ať se ti nenamotává na žárovku.Ráno při zapnutí by ho to spálilo na uhel.Je to tím ,že mají potlačený práh bolestivosti a tedy necítí,že "hoří":-)

Dobrý den,
terarium se mi líbí, jen až bude trochu vetší a bude více šmejdit, ty kytičky půjdou do.. kytek. Ale to asi tušíte. BC je tank a rostlinstvo docela kvalitne likviduje. Ale to jen na okraj. Mozna nejakou tu vetev vic na šplhani pod tu zarovku, ale jak psali nade mnou, zase aby se nenamotaval na samotnou zarovku.

S tím počítám no mám to u něj protože je zde i vodopádek který dělá slušnou vlhkost a to je jediné co ty Tilancie potřebují zatím jsou to jediné rostliny které mi v terárku nechcíply :) Jak bude mít váhu 1kg +- tak Tilancie přestěhuji to už by asi nemusely vydržet