Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní terárium pro jedovaté hady

Přemýšlím o venkovním teráriu (výběhu) pro některé druhy jedovatých hadů z palearktu. U mě přichází v tuhle chvíli v úvahu jen turaniky a cerastesky. Využití během pěkného počasí, díky francouzskému oknu nemám problém hady přemisťovat ze zahrady domů a zpět . Na druhou stranu by se dala zavést i elektrika pro nějaký ten ohřev (dohřev) v případě chladnějších letních dnů. Jde mi o to, abych nemusel budovat nějaké betonové monstrum, ale zároveň aby to bylo bezpečné pro hady i sousedy :-). Líbilo by se mi něco mobilního. Máte zkušenosti? Díky.

Cau Stando,
kdysi nam na fakulte fungovalo prenosne tera pro berusky... Klasicka lamino skrin, obracena na zada, pristup z hora, dvere sli fuc a misto nic pletivove ramy - nicmene se prohybali, takze kolem obvodu a pres stred sli jeste kovovy L-profil vystuze. Zmijkam se tam libilo...
Petr Vozenilek mel zajimavy celorocni venkovni tera, ve kterem berusky i zimoval - je to docela dobre popsany v jeho knizce...
Jinak sem pre evropske zmijky videl krasne udelany venkovni tera v zoo v Salzburgu - akorat bylo neprenosny :-D
No a na zaver - jeden Polsky chovatel Thamnophiesk ma ve sve knizce taky hezky a funckni celrocni vybeh - ma tam Akgistrodonaky - na meno si ted nevzpomenu, ale pokud chces, muzu doma juknout do knihovny...

Kluci dík :-). Petrovo balkonové terárko jsem viděl na vlastní oči. Když už jsme u toho, vzpomněl jsem si, jak jsem s Petrem jel do Chemnitzu do ZOO, omrknout tamní ojedinělou expozici obojživelníků. Vzal jsem pár dětí z kroužku a stavili se u Péti doma. Pominu exhibici s kobrou, kdy dětem chňapala dvoumetrová Naja haje dvacet centimetrů od nosu, ale nezapomenu na to, jak na závěr návštěvy, když už jsme se všichni balili, Petr mým devítiletým svěřencům, otřeseným z prvního setkání s jedovatými hady a svérázným dědulou povídá:"Jestlipak znáte tuhletu básničku?" (já už obracel oči v sloup, ale to co přišlo, jsem stejně nečekal)," Když si holka sukni sundá, tak ten žlábek, to je kun.da". Myslím, že celá expozice nedala děckám tolik, co patnáct minut s Petrem, protože když jsem pak seděl v zubařském křesle u maminky jednoho z děcek, paní doktorka se nade mnou skláněla a za zlověstného zvuku vrtačky se mně ptala, cože za básničku si to Jaroušek přivezl z exkurze do Německa. Přes chrchlání odsávačky asi neslyšela mé výmluvy, ale zabrat mi dala pořádně.
Honzo díky za fotky, tohle by se mi líbilo :-)

jo taky jsem žažil Petrovu přednášku ke kamarádovu desetiletému synkovi a víckrát snáma nejel,forex je poměrně drahý a oproti komůrkovému plexi křehký,já mám hroznýše ,krajty a gutky takže tohle neřeším,kdysi jsem měl trnorepy takže tehdy jsem řešil venkovní výběh ale nějak ktomu nedošlo,ale lexan byl favorit,

Ahoj, nebyly by pls fotky nějakého toho balkónového terárka? Právě kvůli tomu opatřuju šestimetrovou lodžii a teď vymýšlím všechny možné kombinace, jak to tam nainstalovat, aby se vešlo co nejvíc, dalo se tam chodit, v každém tera bylo tam světlo i stín a navíc aby se ÚVéčko pokud možno necedilo přes sklo... Díky

na celoroční chov to není, ale dá se namrskat toho docela vedle/na sebe dost, je to hygienický, vzdušný, bez průniku UV přes sklo, docela dobrá je větší vrstva substrátu, dole vlhká pro zahrabání, nějakej šutr, pod nímž by se taky chlad udržel, podarcisi fungujou jak hodinky a berusky byly absolutně bez problém s přijímáním potravy a to bylo vždy u pdchytů ad. docela příjemná zkušenost..., přímé slunko na to valí od ca 14 do 17 - 18, ještě sem před tim měl nějakej řídkej keřík, pro rozbití toho nejostřejšího...

estetika je pak druhá věc

přihod stando nějakou fotku tvojich turanik, tak dlouho sem z nich nic neviděl