Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní terárium pro jedovaté hady

Přemýšlím o venkovním teráriu (výběhu) pro některé druhy jedovatých hadů z palearktu. U mě přichází v tuhle chvíli v úvahu jen turaniky a cerastesky. Využití během pěkného počasí, díky francouzskému oknu nemám problém hady přemisťovat ze zahrady domů a zpět . Na druhou stranu by se dala zavést i elektrika pro nějaký ten ohřev (dohřev) v případě chladnějších letních dnů. Jde mi o to, abych nemusel budovat nějaké betonové monstrum, ale zároveň aby to bylo bezpečné pro hady i sousedy :-). Líbilo by se mi něco mobilního. Máte zkušenosti? Díky.

Kluci dík :-). Petrovo balkonové terárko jsem viděl na vlastní oči. Když už jsme u toho, vzpomněl jsem si, jak jsem s Petrem jel do Chemnitzu do ZOO, omrknout tamní ojedinělou expozici obojživelníků. Vzal jsem pár dětí z kroužku a stavili se u Péti doma. Pominu exhibici s kobrou, kdy dětem chňapala dvoumetrová Naja haje dvacet centimetrů od nosu, ale nezapomenu na to, jak na závěr návštěvy, když už jsme se všichni balili, Petr mým devítiletým svěřencům, otřeseným z prvního setkání s jedovatými hady a svérázným dědulou povídá:"Jestlipak znáte tuhletu básničku?" (já už obracel oči v sloup, ale to co přišlo, jsem stejně nečekal)," Když si holka sukni sundá, tak ten žlábek, to je kun.da". Myslím, že celá expozice nedala děckám tolik, co patnáct minut s Petrem, protože když jsem pak seděl v zubařském křesle u maminky jednoho z děcek, paní doktorka se nade mnou skláněla a za zlověstného zvuku vrtačky se mně ptala, cože za básničku si to Jaroušek přivezl z exkurze do Německa. Přes chrchlání odsávačky asi neslyšela mé výmluvy, ale zabrat mi dala pořádně.
Honzo díky za fotky, tohle by se mi líbilo :-)