Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Líhnutí cvrčků - začátečník

Ahoj, prosím o radu:
začala jsem chovat crvčky. V chovném boxu vidím jak samičky kladou do kladiště vajíčka. Po týdnu kladiště přendám do jiného boxu - rosím (kladiště je neustále vlhké), ale bohužel cvrčci se mi žádný nelíhnout. Nevím vůbec čím to je. Prosím o rady.
email:andrearajdlova@seznam.cz

Asi tak. Záleží na teplotě, čím větší tím rychleji se dočkáš. Já mám kladiště vloženo v druhé nádobě s vodou, bez knotu a nikdy nevlhčím. Při teplotě okolo 25°C se líhnou za 14-16 dní. Což mám spočítaný tak abych za tu dobu akorát zkrmil jinou generaci.:-)

Svítím jim obyč lampičkou, asi 20W a jenom posledních pár dní, abych to trošku urychlil a vyšlo mi to na těch 14 dní. Chovám v malém, žádný boxy ani nic podobnýho, ale zatím se mi daří a zasobuji i souseda.
25 dní už je hodně, ale pokud tam máš teplotu 22-23 tak je to asi normální.

Jj. stačí prostě počkat a hlídat hlavně aby to nevyschlo. Já nechávám u cvrčků kladiště cca týden. Hodně záleží na tom, kolik těch cvrčků v tý bedně je. Když je kladiště obložené samičkama, tak může být plné i během několika dnů a je možný ho vyměnit. Kladiště pak přendávám do bedny, která je na terárkách bez topení, v jejím okolí je stejně někde nad 25°C. Cvrčci se líhnout cca po týdnu až 14 dnech.