Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Květiny z hobby marketů do terária

Zdravím.
Koupil jsem dnes v Baumaxu difenbachii skvrnitou http://www.google.cz/search?q=dieffenbachia%20p%C4 %9Bstov%C3%A1n%C3%AD&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=b v.48340889,d.ZWU&biw=1920&bih=906&um=1&ie=UTF-8&hl =cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ldTKUfOuI4Wd tAbrqoHQAw.
Nejsem,ale žádnej zahradník,takže nevím co jim v v těchto obchodech dávají za hnojiva.
Ptám se tedy,jestli mám květinu nejdřív přesadit do čisté rašeliny,nebo jestli ji mohu vložit rovnou do terária?
Dám jí buď k hortulánovi,nebo k R. auriculatus.
Díky moc za odpověď.
Míra

Zakoupenou květinu přesazujte hned.
Hnojivo tam bývá ale to nemusí být hnedle problém.Problém je kvalita substrátu ve kterém jste rostlinu přivezl a z 90% velikost květináče.

Klasickým postupem (vyjmutím rostliny,opláchnutím a zastřihnutím kořenů nic nepokazíte)

Já bych to moc neřešil. Netuším sice jak moc by to mohlo či nemohlo uškodit, ale osobně mám v terárkách taky hodně kytek z hobbymarketů a nikdy s tím problém nebyl. Možná kytku omej, kdyby byly něčím postříkaná, ale to hnojivo bych neřešil.

Většinou ji osprchuju, přesadím a nechám měsíc mimo terárko. Ale dělám to spíš pro jistotu, protože jsem to řešila s příbuznou, která pracuje v OBI - a prý je hnojí jen původní zahradnictví a pak už se o to nikdo nestará (a tipuju, že to bude asi všude stejný) - cesta na pult docela dlouhá...

Mně ji ožrali sarančata a obyvatel terárka je pak sežral a nic se mu nestalo... Mám dojem, že tu je i někde vlákno, kde ji ožíral chámík a taky v pohodě... Ale to jen tak co jsem četla, osobně jsem to až tolik netestovala a když mi z terárka při čištění vypadl kus okousanýho listu a málem ho sežral kocour, tak šla z domu, takže je to spíš domněnka.

Můj kocour je v tomhle nemožnej, žere všechno, co by kočka žrát neměla, takže se musím jistit, on žere i rajčata a vůbec je prostě divnej :-D

Tady jsem našla diskusi:
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/nemodforum/ r/detail/761681/dieffenbachia

Takže bych se fakt nebála dát ji něčemu, co ji nebude vyloženě ožírat... A pro klid duše k hortulanovi to bude asi nejjistější, pokud tam přežije.

to "leštidlo" by měl být minerální olej, píšou na něm že je netoxický ale moc se mi tomu taky věřit nechce. Používají ho většinou v soukromých květinářstvích na zvýšení atraktivity prodávaných rostlin, v hobby marketech na to většinou pečou- tam péče o nabízené rostliny obvykle spočívá v občasném zalití hadicí. Obecně co mám tak zkušenosti jsou rostliny z hobby marketů mnohem méně rizikové, než rostliny ze soukromých květinářství, kde je právě často ještě i stříkají kde čím a i hnojí. Kdežto v hobby marketech jsou ty rostliny obvykle ošetřené naposled ve velkopěstírně někde v Holandsku a pak už se s nimi nikdo nemaže.

Ale i tak, rostliny z hobby marketů nechávám měsíc "vysmrádnout" v karanténě, než je dávám ke zvířatům a je to uplně OK.