Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zlomeny prst - agama

Zdravím vás,
mám problém s 4 měsíční agamkou. Dneska sem zjistil, že má zlomený prst, nebo zatržený drápek, úplně si nejsem jistý. (viz. foto) Zranění má max. 2 dny, na dotek nijak nereaguje, nevypadá, že by jí to bolelo, aktivitu má stále stejnou, žere i leze bez problémů a bez známky bolesti. Chtěl sem se zeptat jestli mi někdo může poradit co s tím...? u veterináře sem nebyl, neboť ten místní je debil a s tímhle zraněním se kterým může bez problému žít, by ji chtěl spláchnout do záchodu a ještě by si řekl 500,-kč... studuju medicínu a mám doma i nástroje i dezinfekce k tomu abych jí to odstranil, po případě celý prstík, ale cítím s ní, tak se vás nejdřív ptám.....
(snad je to alespoň trochu vidět na té fotce)
zatím díky !

tak je hotovo, nejdřív jsem jí celou tlapku dezinfikoval violetí, vydezinfikoval chirurgické nůžky a odebral sem ji ten prstík jeden článek pod tím co to měla zlomené, na živou tkáň sem jí dal betadine (10mg/g) teď ji nechám alespoň dva tři dny v boxu a bez živočišné stravy, bojím se aby cvrček nezanesl nějakého parazita/bakterii, dostane zeleninu a roboran H s vápníkem,..... byla poměrně v klidu, čekal sem, že ty články bude mít citlivější,... myslíte, že sem udělal správně ? nejsem pysněj na to, že sem svojí ještěrce "ustřihl prst" :-/ ale věřím, že bude v pořádku

Dobrý den, potřebuji poradit můj gekončík noční má nejspíš zlomený prst dnes ráno jsem se vzbudila a šla jsem k teráriu jako každé ráno a viděla jsem jak jedna moje samice má takový zakrvaceny prst je jí 7 měsíců vápníku má dostatek jí taky normálně bojím se o ní prosím o radu

Sice to nepatri zrovna sem - ale nejspis bych tipoval ze nema vlhky ukryt a pri svleku si ten prst poskodila, strhla kuzi, mozna i s "masem". Pripadne ji kousla jina. Osetril bych zredenym betadine a drzel v cistote. Nejlip docasne na par dni nejake karantenni terarko bez substratu, jen s papirovymi uterkami na spodku, nez se to zhoji. Muze o cast prstu prijit, mozna i o cely, zalezi na poskozeni, ale to ji nijak zasadne vadit nebude.