Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak chytit hada?

Zdravím,
ráno jsem se vzbudil a viděl bratrova hada, jak se plazí po televizi (tuhle noc bratr i rodiče odjeli na dovolenou) a nevim, jak ho chytit. Naštěstí jsem ho hned našel, ležel za satelitním přijímačem. No ten had má asi 1,5m a jakmile se ho dotknu, začne okamžitě zdrhat, po pár pokusech lapit ho mi utekl pod skříň vedle ledničky. Čili já nemám problém ani tak s tím ho najít, ale se samotným chytáním, vyklouzává se mi z ruky. Já toho hada nechovám, takže o tom nic nevím, ale na následující 2 týdny jsem jediný, kdo bude doma, takže je to moje práce ho chytit. :D

Prostě přes něj něco hoď a čapni ho (neboj nerozmáčkneš ho), když už ho budeš mít na rukou, neměl bys mít problém. Ikdybys ho neudržel, tak se ti bude plazit po rukou, stačí ho trochu směrovat a na těch rukou se ti může plazit do nekonečna. Pak rychle s ním šup do terária.
Nebo efektivněji, chytit přímo za hlavou - palcem a ukazovákem budeš podpírat jakoby čelist, tělo už si pak může dělat co chce, to usměrníš druhou rukou, ale tohle chce jistej grif a nepřemýšlet o tom.

Co je to za hada?

Po čase bude potřebovat vodu, bez jídla vydrží i dýl než ty 2 týdny, takže bych někam dal plastovou bednu, do ní úkryt a misku s vodou. Do úkrytu bych natrhal nějaký papírový ubrousky, který bych navlhčil vodou. Takovouhle "past" dávám vždycky kolem skříní, když mam podezření, že tam užovka je, a zatim pokaždý se tak do 2 dnů "chytil" ;-)

Nevymýšlej žádný ptákoviny v podobě, misek s vodou apod... Pokud víš kde had je, tak je to zbytečné. Udělej to co ti radí Urobos. Prostě ho čapni a strč do terárka, podle toho co píšeš to nevypadá, že by ses ho nějak bál, tak by to neměl být problém.
Zbytečně to nekomplikuj ;-).