Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utopená vajíčka

Zdravím,

koukáte na příspěvek největšího blbce pod sluncem. Nevšiml jsem si snůšky 4 vajíček u "samce" a podařilo se mi v mechu utopit na cca 5 minut vajíčka od Lampropeltis triangulum annulata. Je možná záchrana? Nebo je mám rovnou vyhodit? Podle mě je bohužel jasno :-(
Díky za případné rady.

loading...

"Samec" nakladl snůšku do mechu a já mech zalil vodou a cca 5 minut jsem ho máčel, mě nenapadlo, že mám přehozené pohlaví. Zkusím odinkubovat. Ale asi předpokládám správně, že z toho nic nebude.

No,jestli tě to uklidní,i já po čtvrt století v teraristice dělám píčoviny.....Tak třeba naposled,20 mladých vousatek v boxu s ubrouskama,připravím teráro,vousatky přehážu,ubrousky zmuchlám v ruce,že je vyhodím,a cítím prásk!!!Ta nejhezčí zůstala v ubrousku a...............

Uvidím, jak se to bude vyvíjet, v té vodě byli snad jen do 5 minut v namočeném mechu, ale voda byla dost studená. Pokud by uhynuly zárodky, tak by už to snad bylo poznat na kazících se vajíčkách. přd tím, než se mi je podařilo utopit, tak už nějaký ten den v mechu musely být, odhaduji kolem 7 dní.

Tak přináším novinky ohledně vývoje. Včera se zatím vylíhla 3 mláďata ze 4 vajíček po 75 dnech inkubace při teplotě 26°C. Zbývající vajíčko je zatím v inkubátoru.