Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozpory ve vytváření 3D pozadí

Dobrý den
Chystám se koupit nový terárium pro Python regius o rozměrech 120*60*60 a potřeboval bych se ujastnit v pár detailech ohledně vytvoření pozadí.

Pozadí bych vytvářel podle postupu:
1)nalepení a vytvarování polystyrenu
2)nanesení lepidla na kachličky
3)nanesení duvilaxu s barevným štěrkem

Potřeboval bych poradit jesli můž
-polystyren nalepit klasickým silikonem nikoly akvarijním na sklo terária
-nanýst místo lepidla na kachličky, lepící tmel na obklady a dlažbu FLEXI
-zda přilepit polystyren na polystyren lepidlem na polystyren nebo silikonem
-vyztužení polic třeba nerez. drátem

terárko bude celosklo
za každou odpověď budu moc rád.

osobní zkušenosti s obyč silikonem v teráriích nemam, všude používám akvarijní silikon.
- ohledně lepidla a tmelu, to je v podstatě to samé, takže to v klidu můžete použít oboje.
- polystyren k sobě lepim silikonem
- pokud pozadí vyrábím přímo v teráriu a tak police lepim skleněné s podpěrnými trojúhelníky a celé to polepím polystyrenem a vytvaruju podle potřeby.

Ne není. Extrudovaný polystyren se vlastnostmi více blíží pěnovému polystyrenu, není složený z kuliček, ale je to taková jemnobuněčná homogenní pěna. Hustotu má cca 40kg/m3.
Tvrzený polystyren je tvrdý plast s hustotou cca 950kg/m3.

A co neni? Ved extrudovany polystyren XPS,je "tvrdeny polystyren", vyrabany inym tech.postupom ako expandovany,klasicky polystyren,ten je aj nasiakavy! Pisal som mu napr. STYRODUR,ten ma obchodne oznacenie,popis..extrud.tvrdeny polystyren.
Pytal sa na to, ci extrudovany, je tvrdeny, no a to je!! Technologiu vyroby myslim si ze mu netrebalo a nepytal sa na nu!
Inac pravda, polystyren.kristalicka tavenina, sa vytlaca,zpenovadlo je na konci a upravuje sa do pozadovaneho tvaru. No stale je to polystyrenova hmota.

Jak extrudovaný tak expandovaný- pěnový polystyren jsou polystyreny lehčené. Tvrzený, neboli houževnatý (hPS) polystyren, je tvrdý plast, vlastnostmi podobný neměkčenému PVC (novodur). O technologii výroby nepíšu ani slovo.
Tvrzený polystyren není extrudovaný polystyren.

čoveče to není špatný nápad,ale musel bys použít min. 4-5cm polyš (samo že ten tvrzený) lepil bych to pu pěnou (nízkoexpanzní k lepení fasádního polystyrenu). Zrovna zatepluju barak, tak to asi ze zbytku zkusim. Na užovky by to mohlo stačit

Dobrý den, je to sice hloupá otázka ale i tak se zeptam. Když bych chtěl slepit polystyren do akva-tera pro želvu, kde budu mít vodu, můžu slepit polystyren lepidlem na polystyren? Nikdy jsem to nedělal, a tak nemám zkušenosti. Děkuju za odpovědi.