Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber noveho zviratka do terarka

Ahoj,
Dnes rano jsem musel bohuzel nechat uspat sveho chameleona jemenskeho, protoze mu selhaly ledviny a byl od rana v tezkem komatu a uz mu nebylo pomoci, budiz mu zeme lehka.
Mam ted po nem doma terarko a chtel bych si do nej poridit nove zviratko.
Terarko :
80 cm - sirka
40 cm - hloubka
100 cm - vyska
Na pozadi je nalepeny pisek
Po terarku jsou vetve a liany, ale neni problem tam dat neco jinyho
Je tam vyhrevna zarovka a jedna UVB zarovka a pak normalni zarivka a jedna pro podporu rustu rostlin myslim
.
Rad bych vas poprosil o radu co vsechno je mozne v tomto terarku chovat, krome chamika jemenskeho.

Dekuji mockrat,
Marek

Zdravím,
nechci zakládat nové vlákno, tak to zkusím tady. Potřebuji trochu poradit s výběrem zvířete. Terárium je 80cm x 40cm x 55cm(d š v) se šoupačkami, dvojité větrání. Chci nějakého plaza s denní aktivitou. Ne hada a ne felsumy. Myslela jsem na nějakou ještěrku, scinka, gekona... ale zatím co mě napadlo tak jsem zavrhla, protože buď bylo malé tera nebo bylo třeba zimování v lednici
Nejlépe nějaké zvíře které by se tam dalo chovat v páru nebo skupince :)
Mám doma Rieppeleony, Hemidactylus triedrus a ráda bych něco co bude "vidět" :-D
Všem díky za radu.

Pan doktor Macek je výbornej, nedám na něj dopustit.Pomohl mi s baziliškem, kterej byl fakt na chcípnutí, pomohl mi s agamákem takže na něj nedám dopustit. Na rozdíl, od někoho kdo mě obral o šest tisíc a ještěr chcípnul..Je dost dobrej.
Co se týče selhání ledvin, určí se snad snadno z krve ( ted mě fakt opravte jestli se mýlím). U kočinčin jeden z důvodů nízké vlhkosti nebo blbej přísun vitamínů (opravte mě jestli chybuju). Podle mého názorů jemenák může žřát denně neomezeně cvrčků a není to příčina smrti.3 a půl roku fakt není málo, jsou to chcípáci.

Podle mého názorů jemenák může žřát denně neomezeně cvrčků a není to příčina smrti.

Tak tim bych si uplně jistá nebyla. Neomezejnej přísun cvrčků laždej den = tučnej chameleon = zátěž na ledviny = v krajním případě až mrtvej chameleon.

3 a půl roku fakt není málo, jsou to chcípáci.

Jemeňáci zas takový chcípáci nejsou, bych teda řekla. Nebo aspoň ne "globálně". Určitě se najdou od narození slabý kusy, jelikož se neimportujou a pořád s množí dokola "stejná" krev.. Čili to, že chcípne 3,5letej chameleon, sice nemusí být nutně zásádní přešlap chovatele, ale zakhle bych to fakt nezobecňovala..

to jo ,ale když o tom přemejšlim, pochybuju že do něj investoval tolik peněz, že chodil denně třeba do zveráče pro krabičku cvrčků, kde stojí cca pade. Představuju si že tohle slovo pro něj znamená třeba pět až deset crvčků denně.Ale jestli šel do toho extrému, tak to jo..
To druhý bych už nějak neřešila a netahala za slovo, 3 a půl roku je podle mě hodně, když se podíváš co se kde prodává. Je tam plno když a když..