Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor-hnisavý otok na tlamě

Zdravím, dovezl jsem si do svého chovu dospělo samici hroznýše královského, ale během 3 měsíců se jí vytvořil na pravé straně tlamy (uvnitř hned vedle zubů) "boule" vak s hnisem, dnes jsem hada odchytil a z boule se mi podařilo dostat 2 tvrdé a celkem dost velké kusy hnisu (asi jako zrnko kukuřice). Ránu jsem vypláchl betadinou a poté aplikoval bactroban. Uvidím zda se rána zahojí. Nemáte stímto už někdo nějakou zkušenost ?
Předpokládám že to má had z věčného lození po teráriu, ale nic o co by se mohl poranit tam není (top. kámen, bazének, noviny)

Díky moc všem za reakce, rána se úspěšně hojí, had je stále stejně aktivní a žravý, otok se výrazně zmenšil a ránu vyplachuji už jen 1x denně betadinou a ten bactroban aplikuji jako mast (malé množství přímo do rány). pokud se to úplně nezahojí tak vyrazím k veterináři. :))