Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budky

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jestli by měl někdo zájem si přivydělat a vyrobit mi budku pro jedáky. Udělal bych si ji sám, ale momentálně nevím kam dřív skočit.

Kdyby byl někdo ochotný, byl bych rád na ceně a rozměrech bychom se domluvili posléze.

Děkuji, s pozdravem Martin

chlapci o levost tady nejde, já fakt nestíhám pořád někde lítám a ted si mám dovézt boomy a nechce se mi ve sklepě hledat matroš a a pak nad tím strávím půl den. Jinak si všechno dělám sám když je čas, v zimě s tím není problém jen chci budku tedka na rychlo :-) a na rychlo neseženu ty malý lišty na dvířka, musím je objednávat z netu :-/

kdyby to někdo spíchl do týdne bylo by to super, cenu respektuju :-)

nebo obyčejné boudy za pade pro fógly (třeba pro agapornise) :-) A že tam nejsou zašupovací dvířka vůbec neva, když jsou v boudě, tak je tam ani není potřeba zavírat a nebo se prostě ten vlezový otvor na chvíli něčím zakryje, uplně stačí kousek kartonu a zůstanou tam.

tak jasně, těch možností a naprosto jednoduchých je hafo. ohledně toho kýblu s dírou, tam nevím co by zrovna stromoví poměrně nervní boomové řekli tomu hladkému studenému a tenkému plastu, po kterém se těm hadům asi moc dobře nepoleze. Ale možná by jim to nevadilo taky, řadě zvířat jsou takové úkryty jedno, hlavně že nějaké. Tu dutou kulatinu pro fógly tam u nich mám taky, dala jsem 2 úkryty ať si 2hadi vyberou. Ale rači oba lezou do té obyč. agapornisí budky, což mě nijak nemrzí, protože se líp udržuje, když si do ní nas***u :-)

Oni boomové zrovna nejsou moc užovkoidní :-) Ale jak jsem psala vejš, řadě druhů je jedno jak úkryt vypadá, hlavně že se v něm dá ukrýt. U boomů jsem to nezkoušela, prostě jsem jim do karantény lupla pro mě snadno dostupné a vyhovující budky pro fógly.

Ono potom když člověk zařizuje už nějakou konečnou ubikaci a má čas si s tím vyhrát, tak budky přístupné zvenčí a s kukátkem jsou určitě výhoda a u řady nebezpečnějších druhů i celkem nutnost. U těch boomů bych to za takovou nutnost nepovažovala, jsou to celkem dobře zvladatelní hadi co až tak nepotřebují "zavírat" do úkrytu a kontrolovat se dá ta bouda stejně jako u ptáků vrchem normálně z terárka, nějak si s tím nelámou hlavu a já taky ne. Akorát to tu boudu chce dát někam kde k ní je dobrý přístup a nemusíš při kontrole moc lízt do terárka...kontrolovala jsem samce v boudě s hlavou v terárku, holka byla na větvi na druhé straně terárka a nic nedělala, a najednou jsem měla její jazyk ve voku :-D. Prostě koukala, co to tam dělám a čuchala mi do xichtu, ani jsem si nevšimla, že se najednou z té druhé strany přiblížila. takže jsem usoudila, že ta bouda tam je asi daná dost blbě :-)

Auri ma pravdu, dle vlastnich zkusenosti (rok a neco) ,neni treba mit na boomy nake specialni budky, jako treba na mamby, ci kobry.. Toxicitu nehodlam bagatelizovat, clovek umrit muze, ale jed je cilen predevsimm na ptaky a to mam potvrzene jiz vicekrat a nejsm sam, Aurifer jiste potvrdi. Mys,chameleon umira na naledky kousniuti boomslanga PODSTATNE dele a taky to mam z vlastniho pozororovani, u vice kusu boomslangu a u vice krmeni samzorejme. Boomslang rozhodme neni "Most venomous snake of Africa" , jak se rado pise po webu. Nicmene pozor je si treba dat, ale to plati pro vse..

Boa nebuj, boom na balkon muze, jedine v zupanu.. :-D

Řeknu to takhle v tera budu mít pokupě pár, kdybych tam měl jedno zvíře, tak to neřeším. Je to celkem přehledné. Co vím tak samec je v pohodě, ale samice je rapl jak prase, takže tak. Rozhodně župan ne e :-D

Ta budka na fogly je v klidu akorát mi celkem vadí v pěkně zařízeném tera mít budku s šikmou stříškou to mi vadí. S rovnou(aby to byl klasický kvádr s dírou vepředu) bych bral hned akorát jsem na netu nikde na ně nenarazil, kdyby někdo jo budu rád za tipa :-) a šel bych do toho...

ta první to je ona, no...ale dělají i stejný typ s odklápěcí stříškou, ta je praktičtější. Protože u téhle zašupovací dekl po narosení boptná a pak jde blbě otevřít. Jinak člověk to nemusí hledat po netu, mají je za tutéž cenu snad ve všech zverexech kde mají potřeby pro ptáky. Hadi samotní odklopení stříšky při kontrole nějak moc neřeší, pokud to člověk udělá přiměřeně opatrně a nevyděsí je.

:-D:-D:-D Radar má recht, zatímco myši nebo chamíky ten jejich jed zabíjí až po celkem dlouhé době, tak u ptáků to je fofr- anduly, holubi a zebry to měly za sebou ani ne do 2 minut po kousnutí, bez ohledu na to kam byli trefení. Taková andulka bojovala statečně, ale taky jenom krátce :-) Navíc teda ty boomy vysloveně rajcujou třepetající se křídla, letící pták nebo sedící ale mávající křídly v nich okamžitě vyvolá útok, kdežto běhající myš nebo lezoucí chamík toho zájmu zas tolik nevzbudí nebo až po nějaké době.

Přikládám foto boomslang vs. andulka vlnkovaná :-)

neber to nějak zle jenom spíše ze zvědavosti :-) Jak často ty boomy rosíš? Přijde mi z jedný fotky že tam maji dost mokro, nebo druhá věc je že to bylo čerstvě po rosení :-) já měl za to že tak 2x do týdne jim bohatě stačí :-)

jinak ta budka na andulky je dobrá sice by chtěla trochu vychytat, ale i tak dík :-)

Momentálně u mě bydlí Nedělník. Nevím, do jaké míry ho ještě považovat za Booma. Dvakrát týdně rosím umělou rostlinu a jinak má dvě misky na vodu (využívá převážně tu ve větvích). Svlek za těchto podmínek krásně celistvý a paráda. Rosit moc není za běžného provozu třeba. Budku má, ale prakticky jí nevyužívá. Do budky zalezl jenom jednou na 5 minut. Jinak jí spíš sem tam využívá jako polici a polehává na ní. Věřím, že "divočejší" Boomové budku využijí. Jinak skvělým dodavatelem budek je Naden. Dodává parádní uzavírací budky s dvojitým vrškem (dřevěné víko a pod ním skleněné, takže po odsunutí toho dřevěného si můžeš krásně prohlédnout zvíře uzavřené v budce). Ideální pro Elapidy.