Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had v koupacim jezirku

Dobrý den,prosím o radu.Máme v koupacím jezírku hada,Ráno se náš p
rcek šel koupat a hrůůza viděl hada.Jak se dá had odchytnout? jde vůbec se hada z jezírka zbavit , aby se nevracel ? prosím...rady,že je chráněný a že máme být rádi,že ho máme..prosím ne,zkrátka ho nechceme ....brrr...v jezírku kromě rostlin nemáme žádné ryby ani živočichy...děkuji Gaba
[mod]Změna předmětu, původně: HAD V KOUPACÍM JEZÍRKU (cejna)[/mod]

To vám docela závidím, šup s nim do terka! :-D Každpádně hadi od přírody nejsou agresivní zvířata, pokud na něj nešlápnete (což se nejspíš nestane, nemyslim si, že by se kterýkoliv náš druh hada nějak rád potápěl), tak nic neudělá, pokud tam ještě je. Jen hlídat zvědavé dítě/děti, mohl/y by si s hadem chtít "hrát", a to by pro něj (hada) nemuselo skončit nejíp... :-( Každopádně jsem rád, že o tom píšete sem na poradnu, alespoň vidim, že pořád jsou mezi náma lidé, kteří hada na potkání neumlátí lopatou :-)

děkuji,to jste mě uklidnil,ano vypadal jako na prvním obrázku asi tečky měl na sobě..už ho nevidíme,bylo to ráno už jsme to tu prohledali,ale v jezírku ho nevidíme..chceme ho chytit a šup s ním pryč do přírody,ale nevím jestli sítkou odchyt půjde ..je moc rychlý...no teda co se týče mě,já už ho vidět nechci,
DĚKUJI VŠEM ZA POVZBUZENÍ A RADY..

Je to neškodné zvíře. Jen při chytání do ruky vylučují takové dost smradlavé svinstvo (laicky řečeno, nebudu rozvádět). Je to jejich obranný mechanismus. Do ruky ho ale počítám chytat nebudete... Takže zkusit obratně síťkou. Žádné nebezpečí vám od tohoto hada nehrozí. Umí se potápět i schovat. Jinak žádné drama. Dříve či později chytit a vypustit. Hlavně nebožáka nezabíjet.