Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní užovka červená - hladová?

Dobrý den. Včera jsme si přivezli domu užovku. Reagovali jsme na inzerát o darování. 5 let stará a 130 cm. Až když jsme si pro ni byli, zdělili nám její majitelé, že je agresivní. Jelikož už jednoho hada máme mysleli jsme , že to nebude tak hrozné. Ale ona neustále útočí. Vím že je teď ve stresu a , že to chce čas. Ale chtěla bych se zeptat na velikost u té 5 leté užovky? bude mít asi 120 cm. ale je strašně hubená. My máme krajtu královskou a to jsou jiní hadi, tak se to nedá srovnávat. Ale tahle je tenká jak prostředníček dospělé ženy a hlavičku má menší než nehet u palce. Tak se chci zeptat jestli ta její agresivita nesouvisí s hladem. Oni už se o ní moc nestarali, měla plesnivej lignocel a tak. Asi se jí báli. Prý baštila jen mláďata myšek. Prosím poraďte mi jestli ta hubenost je normální. A jak ji často krmit. Cpát do ní myšky pokud bude chtít? A nebo ze začátku pomaleji. Velice děkuji všem za odpověď a názory.

Ahojky. Díky za radu za ten hák. Zkusím to teda. Prontem myji jen strany z venku terka a vršek. A tak jsem přišla na to , že jí to vadí. Tam kde je užovka jsou skla vysoká cca 120cm a šířka je 80cm. Takže otevření je mazec. Ale zatím už týden bez kousnutí. Fakt se otočí když to cítí a leze pryč. Veliký úkryt má dole v terku a tam jak je vyfocená je nejraději. Posílám pár fotek, aby jste viděli jak myslím velikost terka :-). Neohrozila bych je. Je to nádhérné mít je v terku v obýváku a pozorovat. Díky