Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apo-Allopurinol

Zdravím vespolek,
naší želvě nádherné (17 let) byla diagnostikována podle otoku zadních nožek a kloubu na prstě dna. Pan doktor jí dal užívat Allopurinol, půl tabletky (50 miligramů) obden. Ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s tímto lékem či podpořením želvy výběrem konkrétního jídla a podobně. Jinak želvina váží 1424 gramů, délka krunýře zhruba 18 cm.

Takže, zatím jsem želvě podala šestinu tabletky Allopurinolu, což je odhadem tak 17 nebo 18 miligramů. Tabletka je 100 miligramová a polovina se mi zdá prostě šíleně moc (50mg) a čtvrtka nějak taky (25mg). Nevím, ale i kdyby to bylo málo, než by měla mít, pořád lepší, než příliš moc, no ne?