Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní želva mapová nepravá - moc prosím o radu s chovem

Zdravím všechny milovníky zvířat,
mám doma želvičku, na 90% je to želva mapová nepravá (vodní je určitě :-)), nejsem velký odborník. Pomohly fotografie a popis na webu. Chtěla bych požádat o jakoukoli dobrou radu při jejím chovu(terárium, potrava, zimní spánek, ...) nebo o jakýkoli odkaz na web, který by mi, coby začátečníkovi, mohl pomoci.
Mnohokrát děkuji
Martina

Dejte sem fotky a snad druh určíme :-)
Jinak obecně potrava jako T.s.elegans, jen na teploty budou "háklivější" Přece jen její domovina je okolo cca 30-35° s.š.Dával bych je ven dle teplot až cca 05 - 09.
takže potrava:
na "sušené vymoženosti" ze zverimexu zapomeňte, jsou na tři věci:-)
1)Ryby
by měli tvořit hlavní složku potravy. V ideálním případě by to měli být přiměřeně velké ryby podávané vcelku včetně kostí a vnitřností. Lze je koupit jako nástrahy v prodejnách pro rybáře, bo načeřínkovat
2) Žížaly
Dají se také koupit v nástrahách pro rybáře. Žížaly lze i chovat.Třá v dřevěné bedně s vrstvou vlhké zahradní zeminy. Krmíme je rostlinnými zbytky.
3)Šneci + slimáci
Ke krmení se hodí druhy s ulitou i bez ní suchozemští i vodní.
4) Patentky
Jsou výborným krmivem obzvlášť pro mláďata. Dají se koupit v akvaristice buď živé nebo mražené.
5) Rostliny
S tím jak želvy dospívají, začínají vyhledávat víc rostlinné potravy. Některé z želv rostlinnou potravu zcela odmítají.
- vodní rostliny (douška, okřehek, růžkatec),
- suchozemské rostliny (ptačinec, smetanka, jetel, jahodník).

Na zimu namrazit ryby, bo udělat želatinovou směs.
akvatera (pro 1 dospělou 0,1) min 120d x 50š x +40(vody), ostrůvek, výhřevné místo . bodovkou na cca35°,
voda pro malou 24 - 26°,pro dospělou pokojovka
dobrej filtr

asi jsem na něco zapomněl, tak sorry:-)

Díky moc za radu :-) Terárko už máme objednané a každou chvíli by mělo být hotové. :-) Chtěla jsem se ještě zeptat na krmení. Píšete, že se živí i slimáky a pod. Shodou okolností chovám doma i africké šneky (achatina reticulata). Párkrát do roka mají několik snůšek vajíček, která většinou likviduji (200 šneků z jedné snůšky nikam nedám ani neudám :-D) tak mě napadlo, jestli bych s nimi mohla případně krmit želvu. Dočetla jsem se taky někde na netu, že želvě lze krmení ozvláštnit i tím, že jí dáme do akvária živé rybičky, které si uloví. Je to dobrý nápad, nebo spíše ne? Ne že bych tak chtěla krmit pořád, ale jednou za čas...:-D
díky moc
M.

samice jso vetsi nez samci v dospelosti meri az 20 nebo 25 cm.dle drapku poznas zda je to samecek nebo samicka.samecek ma delsi drapky nez samicka a taky ocasek.krmeni davej do vody nikoli na sous pokud mas mensi byt doporucila bych ti samecka.