Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - kdy krmit?

Chci si pořídit Leguána Zeleného. Už jsem si o nich přečetl mnoho informací a vše bych zvládal bez problémů až na jedno a to je ho krmit v ten pravý čas. Dočetl jsem se že se Leguán má krmit 2-3x denně. nejlépe v 11hod (dopoledne). poté odpoledne a k večeru.
Chci se zeptat zda by nevadilo Leguána krmit ráno než odejdu z domu místo té 11hod.. Odpoledne a večer už není problém.

Jde o to že jsem momentálně student střední školy (nyní poslední rok) a tak v 11hod už nejsem doma. Ale když si to vemu,tak poté přijde práce a pokud ráno zas vypadnu z domu > dorazím v těch 15:00,tak na tom budu stejně. Jak to teda dělají lidi co chodí do práce a mají také Leguána. (> doma nikoho kdo by ho mohl v 11hod krmit nemám)

Máte nějaký nápad či ho ráno krmit nebude až tak vadit.
Důvod proč si chci pořídit Leguána Zeleného je takový,že jsem měl skoro 10let Gegona Nočního a už mi dožil :(:( a tak si chci koupit nové zvíře > tentokrát o něco větší.

Děkuji za případnou odpověď :)
Změna předmětu, původně: Dotaz - Leguán Zelený (MadMike) (MadMike)

Ono jde o to, aby byl leguán zahřátý na "provozní teplotu". Většinou, když mu rozsvítíš kolem deváté, tak se tak za ty dvě hodiny vyhřeje natolik, aby byl ochoten něco sníst a taky aby mu vůbec začalo fungovat trávení. Potřebuje mít teplotu aspoň 30°C. V přírodě se taky ráno nejdřív vypeče a pak jde jíst...
Dalo by se to vyřešit časovačem, který by ti sepnul světla tak ty dvě hodiny předtím, než bys byl schopen leguána nakrmit. Ovšem jestli z domova odcházíš kolem sedmé...
Samozřejmě, krmivo mu můžeš i nechat na polici, nám se při příležitostné odpolední nepřítomnosti nejlíp osvědčila miska s vodou a do ní postavit pampelišky a ostatní listí nebo prostě toho římana nebo číňana dost narosit... jenže zase hrozí, že se miskou legouš projde, vytento se do ní nebo jí prostě vyháže v zoufalé snaze najít tam něco dle svého soudu poživatelného... :-) To v případě, že mu buď ráno rozsvítíš ručně nebo mu pořídíš časovač - hlasuju pro druhé, ten můžeš nastavit na nějakou devátou nebo desátou a večer úměrně tomu zhasínat - kdybys leguána rozsvěcel ráno v šest a zhasínal mu v šest večer, moc by sis ho neužil...

Teoreticky jo. Když bude úměrně tomu mít dlouhou "noc", taky by to neměl být problém. Akorát bude muset zhasínat večer dřív, samozřejmě, taky tak nějak v těch půl páté... nevím, jak bude v tom případě reagovat na denní světlo. I když, nám legouš taky chodí spát jak se mu zachce... někdy už pomalu tuhne před zhasnutím a jindy naopak třeba ještě hodinu po zhasnutí kouká kde co lítá...

Prosímtě vůbec tuhle otázku nemusíš řešit.. Normálně v půl 7 rozsvítíš položíš miskua půjdeš do školy.. Nebo přes hodiny normálně nastav spínačky na 8 a ikdyž mu tam tu misku dáš v půl 7, tak se tomu nic nestane :-) Dělá to tak drtivá většina chovatelů, já sám dávám leguánovy v 5 ráno, když nemám školu a jdu do práce a spínačky zapinají normálně v 8..

Ladislave watty ti nikdo neporadí, protože výsledná teplota v teráriu při použití světelných zdrojů závisí na spoustě faktorech. Od materiálu terárka přes větrání a rozmístění větví atp. až po teplotu v místnosti, ve které terárium bude. Terárko se taky nevytápí na jednu konstantní teplotu, ale je potřeba vytvořit alespoň 2 různé teplotní zóny. Vyhřívací (až 50°C) a řekněme bivakovací (kolem 28°). Když to v teráriu v některých místech klesá až na pokojovku, nevadí, pokud má to zvíře možnost se kdykoliv dobře vyhřát. To je základ.
Půlroční mládě bych dal klidně nejdřív do menšího terária, dřív se uklidní. Hlavně na hloubku. Radím pořádně si to rozmysli, ono chov leguána a gekončíka je něco co do náročnosti uplně jinýho a jakožto student střední školy v posl. ročníku... co víš, co bude za rok ;-).
S krmením ráno určitě není žádnej problém - někteří nenažranci chroupají už i za svítání před rozsvícením. Legoš se nají, kdy chce, když to "zelený" umyješ, vyrdží čerstvý.

PS: kdyžtak - názvy zvířat v češtině se uprostřed věty píšou vždy s malým písmenem na začátku. Takže ne Leguán Zelený, ale leguán zelený. Gegon je ve skutečnosti gekon.