Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 hadi v 1 terariu

Zdravím, chci se zeptat jestli může být psohlavec orinocký a úžovka tenkoocasá v jednom teráriu, terarium je 80dx90vx35h. něco jsem zaslechl že prý může uzovka sezrat jineho hada.. proto se ptam jestli muzou byt spolu. už chovám 3 roky v jednom terrariu Uzovku cervenou albin (samec) a krajtu kralovskou (samec) oba se maji radi , tak jen chci vedet jestli to pujde i u Hortulana a uzovky . na obrazku jiz zminovana uzovka a krajta

tady to nekteri ironicky komentuji.. Nicmene ja mam zkusenost s regiuskou, ktera chce byt u psa resp. kdyz pes lezi, tak mu jde pod chlupy na brise. Kdyz pes poodejde si lehnout jinam ... plazi se za nim. Kdyz pes jde pres den kolem terarka a had ho uciti, tak vyleze z ukrytu a domaha se otevreni terarka. - pes je fena asistencni retrivr

Nejspíš se pod něj chce schovat, regiusky se v otevřeném prostoru necítí moc dobře. Pes je navíc teplejší než okolí, tudíž se jí to může zdát jako nejlepší dostupný úkryt.
Tomu, že se domáhá otevření terárka už ale nevěřím ;-)
Jak probíhá to ,,domáhání se" ?

vyleze z ukrytu (coz pres den normalne nedela) a hlavu do rohu terarka, kde se otvira. Tam hlavou smejdi nahoru a dolu.

Taky si myslim, ze to neni mazleni, ktere maji teplokrevni zivocichove, ale jen ze hadovi dela dobre, teplo a mozna i srst psa. Nicmene kvuli psovi lezicim 8 metru na druhem konci obyvaku, prekonava volny prostor po podlaze, aniz by se snazil lezt pri stene, ci se nejak kryt.