Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní osvětlení

Ahoj,

pořídila jsem svým dvěma ročním hermankám nové akvarium o velikosti 120x50x50 cm. Na podzim a zimu bych jim chtěla pořídit kvalitní uv osvětlení. Poradil by mi někdo? Zatím je nosím vem.

Děkuji všem za rady.

Tak je to nejlepší, hermanka má být v létě venku a v zimě spát, ale u mláďat funguje celkem dobře to zatracované reptiglo, ovšem lépe 5.0 nebo 10.0, v závislosti na okolních teplotách a velikosti nádrže doplněné 25-40 W bodovkou nebo klasickou žárovkou a na dosvětlení lineární zářivka. Samozřejmě pro větší kousky už je vhodná nějaká uv b výbojka.

Repti-Glo 2.0 má jen minimum využitelnýho UVB, v podstatě se dá říct, že by to ta želva musela olizovat aby z toho něco měla. Jako zdroj světla do malých ubikací je to ale dobrý. A teď se začínají prodávat už nový Repti-Gla (100, 150 a 200), kde už dvojka vůbec není - to bude panečku teprvá bordel :-D.
BTW. ani samotný "výrobce" jej (RG 2.0)posledních několik let ani jako zdroj UVB neinzeroval