Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lov velkých kobylek

Zdravím,
v létě chodívám chytat ty velké kobylky (TETTIGONIA VIRIDISSIMA) popřípadě (TETTIGONIA CANTANS). Vždy chytám samce podle cvrkotu ale je to zdlouhavé a vždy když se přiblížím přestanou cvrkat a už je nenajdu.
Má někdo z vás jinou možnost jak je chytat?
Předem díky.

Zdravím, u nás kousek od Prahy, jsem letos objevil super místo na lov kobylek. Louka s jetelem, pampeliškou, heřmánkem a chrpou sousedící s polem pšenice. V parném dni jsou kobylky na louce a chytají drobný hmyz a k večeru se stahují na to pole a začínají se pářit. Povedlo se mi to vyfotit.
Kobylka_zelená
Není nutné lítat za tím zvukem co dělá sameček a snažit se ho chytit. Stačí v té louce chodit a občas zahýbat tou vyšší travinou. Ono totiž poblíž těch stridulících samečků je vždycky minimálně jeden další, který se s ním pře o teritorium a taky i ta samička, kterou přilákal ten zvuk.
Pole nyní posekali a já už chodím jen na tu louku. Osobně je chytám jen do velké pinzety.

Ta fotka je parádní. Díky za tipy a není to nějak obtížné chytit tu kobylku do té pinzety, přece jen přes tu pinzetu nemám takový cit. Asi to udělám tak, že ji nejdřív chytím do té síťky a pak ji dám do krabičky. Spíš jsem potřeboval vědět jak je najít.
Tak dík za tip.