Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovky a časté vyhoření

Dobrý den,
začala jsem před pár měsící s Agamou doma,a pořád se mi opakuje že mi praská/vyhoří žárovka-vyhřívací v terárku.Dále tam má ještě jedu zářivku která mu dodává vitamíny. Prosím o nějaké rady čím by to mohlo být,a třeba i nějaké tipy co a jak s tím osvětlením..

Děkuji :)

Jedná se o výhřevnou žárovku která je umístěná v převraceném květináči a praskne vlákno a nějak to tam asi vyhoří protože to vždycky začne trochu kouřit a právě když se mi to stalo poprvé tak mi přestala funogvat i UVB zářivka a nevím co stím?

pořád se mi opakuje že mi praská/vyhoří žárovka-vyhřívací

typuju, že je v převráceném květináči či podobný kravině a prostě se tam přehřívá

zářivku která mu dodává vitamíny

to je ale pěkná blbost ;-), záření (jakékoli) žádné vitamíny nedodá

To ano je umístěna v květináči protože mi to dporučily ve zverimexu aby se o to agama nespálila a dobrá pokud by to bylo tím a co potom ta UVB zářivka ta mi přestala fungovat při prvním prasknutí oné výhřevné žárovky a už také nefuguje :(

Bude to nejspis to prehrivani... zkus dat vetsi kvetinac jako stinitko, pripadne zarovku zakryt necim jen z jedne strany, at do dobre vetra a pritom to nesviti volne do pokoje...

Jinak uz nekolikrat sem se setkal ve zverinci s praktikama, ze zarovky pouzivaji ve svych terariiich a po nejake dobe je nazpet zabali a prodavaji jako nove...
Osobne uz pouzivam jen bodove halogenove Philips z elektra, vydrzi me dele a sou levnejsi...

Může to být kolísání sítě + špatně zapojená elektroinstalace. Přinejmenším se podívejte na stav kontaktů v objímkách, pokud "žárovka zasmrdí" znamená to, že je problém i vně a ne jen uvnitř baňky. Kontakty budou pravděpodobně zoxidované a to nadělá neplechu (při zapnutí dochází k tzv obloukovému výboji který vám spálí tu žárovku a zasmrdí + může ssebou vzít i jiné věci na stejném okruhu, například UV zářivku), kontakty v objímce stačí oškrábat nožem do čista a otřít třeba lihem.