Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovky a časté vyhoření

Dobrý den,
začala jsem před pár měsící s Agamou doma,a pořád se mi opakuje že mi praská/vyhoří žárovka-vyhřívací v terárku.Dále tam má ještě jedu zářivku která mu dodává vitamíny. Prosím o nějaké rady čím by to mohlo být,a třeba i nějaké tipy co a jak s tím osvětlením..

Děkuji :)

Může to být kolísání sítě + špatně zapojená elektroinstalace. Přinejmenším se podívejte na stav kontaktů v objímkách, pokud "žárovka zasmrdí" znamená to, že je problém i vně a ne jen uvnitř baňky. Kontakty budou pravděpodobně zoxidované a to nadělá neplechu (při zapnutí dochází k tzv obloukovému výboji který vám spálí tu žárovku a zasmrdí + může ssebou vzít i jiné věci na stejném okruhu, například UV zářivku), kontakty v objímce stačí oškrábat nožem do čista a otřít třeba lihem.