Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán...špatná kůže (šupiny)

Dobrý den,kamarád mi donesl leguána,nevím přesně kde ho ,,vyštrachal" ale očividně se o něj dále starat nechce tak jsem si ho vzal k sobě. už nějaké leguány mám takže mi to nečiní problém ale nevím si rady co s ním. kromě toho že je pohublý má celý povrch těla dost zubožený. vypadá to skoro jako nesvlečená kůže. mezi všemi šupinami má cosi bílého a červeného,jako od parazitů. zítra na světle se pokusím vyfotit a dodat foto,a trochu to vypadá jako i ošoupané šupiny ale to nevím zda vůbec lze... zatím takhle nashledanou

no tak se mi holka krásně celá svlékla ale ta kůže...no nevim nevim,přijde mi taková řídká,jakoby mezi šupinami měla velké mezery,není nějaká mastička či tak něco? času na její léčbu mám až do sytosti,neměly by jste nějaký tip? díky za všechny rady,veterinář si myslim mi moc nepomůže,aspon tady u nás je takovej ,,nýmand" na plazi to už jsem se přesvědčil. a speciální plazí klinika je šíleně drahá tak bych to chtěl vyřešit zatím bez jejich pomoci. Hrozně mi mojí holce záleží a rozhodně chci aby měla dlouhý a krásný život :-)

Vypadá o dost líp, ale chce to ještě postupně sundavat i ty malý "cáry". Pod nima ta plíseň může dál bujet a mohlo by se to rozlízat. Dali jsme takhle "vyléčenýho" legoše, kterej už vypadal 100pro zdravě chlapikovi, ten to absolutně nepodchytil a za pár měsíců to zvíře vypadalo jak zabalený do pavučiny a museli jsme mu ho natvrdo vzít a zas znova léčit. Ta holá místa v podpaží vypadají jako jizvy, ty by se měly časeem zacelovat, ale na té poslední fotce to vypadá otevřený - jsou to rány? Ono tyhle dermatomykozy má velká část importů a tak lze předpokládat, že je to všechno stejnýho původu - tee tree oilem atp. bys to taky mohl léčit klidně rok a stejně by to nezmizelo. Držel bych ho teď určitě taky víc na sucho, ale s častýma koupelema, dávali jsme taky bylinky, ale nakonec se osvědčil nejvíc "vypalovací" hypermangan -do té koupele- (posvěceno vetem-specialistou). U některých leguánů ale nepomohl ani ten a muselo se léčit Imaverolem - antimykotikem. Ti na tom byly ale mnohem hůř. Jak říkám, bylinky o dětský olejíčky jsme zkoušeli taky, ne, že by to bylo špatný, naopak, ale na tohle onemocnění to nemělo valnej efekt.

Jo přesně ten, normální Hypermangan z lékárny. Ta kůže už vypadá celkem dobře. Ale koupila bych klasický Lamisil a mazala mu ty léze tím. Mělo by to se to ztratit, v téhle fázi je asi celkem zbytečné požívat Imaverol nebo Biopirox. ty olejíčky jsou sice dobré, ale ne na léčbu, spíš na doléčení a prevenci po léčbě něčím účinnějším. Páč jak už psal MM, to bys ho tím mohl mazat roky.

Když budeš mít plíseň mezi prstama na noze, tak se taky budeš mazat celej? Samozřejmě, že se mažou jenom postižená místa. Vždy. Ty jizvičky, pokud už jsou zatažené by se měly dohojit samy a zbylé nesvleky opatrně odstranit. A pokud je pod nimi napadená kůže, tak mazat. Ony právě plísně v těchhle kožních ohybech bývají moc rády.