Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED osvětlení do terária k agamě vousaté

Zdravým všechny kutily a chovatele.

Přemýšlím jak vylepšit osvětlení terárko pro svou agamku, tak bych v něm nerozhodil teplotu, jelikož je v dostačující. Chtěl bych do vnitřku nainstalovat nějaký LED pásek nebo zářivkovou trubici, která by svítila studeným světlem a ozařovala vnitřek teraria.
Mám obavy, že by mohlo dojít k přehřátí LEDek a jejich spálení.

Máte s tímto zkušenosti? Jakou technologii by jste doporučili? Nevíte co vše by bylo potřeba koupit, aby to fungovalo na klasickou zásuvku?
Změna předmětu, původně: LED osvětlení do terária k Agamě vousaté (MadMike)

Je mnohem snazsi dat tam klasickou "trubici", LED - ne ze by to vylozene neslo, ale pokud by to melo byt k necemu, tak to bude stat hodne penez. Bezne LED pasky jsou dost bida. Co se tyce "prehrati" u LED - proto se instaluji do hlinikovych profilu, a pokud se dodrzi jmenovity proud, je to v pohode. Ale resit LED osvetleni pro heliofilni druhy se zatim proste nevyplati. Mozna jen jako doplnek k prosviceni prostoru.