Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlatohlávek skvostný

Čau,dneska ráno mě probudil zvuk zlatohlávka který se asi dostával z mojeho terária kde mám květináče,s hlínou která je z hnoje-je možné že se vylíhl u mě doma v květináči z té hlíny ? A je možné ho doma chovat ? Mohl by kdyžtak někdo popsat podmínky chovu ? Díky

Ahoj, pokud je to fakt z. skvostný (Cetonischema aeruginosa), tak jdou, ale ti z jihu Evropy, ty můžeš točit celý rok. Naši potřebují zimování. Možná hoď obrázek, zlatohlávků je u nás vícero druhů. Zkus ho nafotit i zespodu, tam jsou důležité znaky pro určení. Larvy žerou trouch, ale i třeba kompost, dospělci nektar, mízu, ovoce (nahnilé banány nejradši).

Dneska mě porbudil ve 4 ráno a nechal jsem ho na svém místě,ale asi v 6:35 jsem ho viděl znovu na teráriu tak sem si říkal že ho ještě nechám a do ted jsem ho ještě neviděl,uvidímě snad večer.Bud je to skvostný,hladký nebo zlatý.Viděl jsem ho jen letmo na teráriu moc jsem ho neobhlížel,ale mezi těmito poddruhy nejsou moc znatelné a viditelné znaky,teda podle obrázků z googlu.