Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubátor

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký bych si měl pořídit termostat do inkubátoru aby mi zajistil stálou teplotu?
Inkubátor mám v provozu,mám polystyrenovou bednu 100 cm x 50 cm x 20 cm + termostat(www.ifauna.cz) + topný kabel 50W. Problém je v tom, že nastavím teplotu na 28 stupňů, termostat sice vypne, ale kabel topí dál dokud nevychladne a s teplotou v inkubátoru se dostanu až na 31 stupňů. Totéž se děje když teplota klesá, než se kabel zahřeje, je v inkubátoru 26 stupňů.
Prosím poradíte mi jak inkubátor upravit (nebo nastavit termostat) nebo jaký termostat koupit, abych tam měl stálou teplotu(+-0,5)?
Za všechny odpovědi budu vděčný. Bíšek

loading...

Úplně jsem nepochopil, k čemu by mohla být možnost tří teplot. Navíc v inkubátoru. Cena asi bude podle nabízených bastlů asi k dvěma litrům.
Tak to bych viděl na postup do dalšího levelu a nainstaloval PID termostat. Cena za kvalitní, značkový a profesionální výrobek začíná někde na 1200, -.

Možnost tří teplot během 24 hod cyklu - prostě k tomu, aby byla vejce inkubována v normálních podmínkách blízkých těm z přírody (od pár druhů už jsou dosažitelné údaje). A lituji, ale nikde není stabilní teplota, dokonce ani stabilní noční a stabilní denní teplota.
Embryo má vlastní "biologické hodiny", potažmo pravděpodobně i "kalendář", normálně fungující jedinec mimo vejce je obvykle "doštelovává" podle délky dne a noci, ve vejci má k dispozici jen změny teplot nebo vlhkosti. U jednoho druhu agam rodu Hydrosaurus uváděl z vídeňské ZOO Jiří Gábryš - při stabilní teplotě se líhly samice, bez ohledu na to, jestli šlo o teplotu stabilně relativně vysokou i stabilně relativně nízkou. Půlka samců se začala líhnout až při proměnlivé teplotě. Pokud budou podobné agamám rodu Pogona, u Pogona viticeps byla prokázána genetická vazba pohlaví embrya - typ Abraxas (samec dva totožné ZZ chromozomy, samice dva různé WZ), přesto je u nich možné při teplotách blízkých horní mezní teplotě dostat údajně až 100 % vylíhnutých samic (vycházím z údajů, které jsem si bohužel sám neměl příležitost ověřit), nutně tedy půlka z nich bude buďto neplodných nebo jejich potomstvo budou tvořit jen samci (jako u Bidderiánského potomstva u ropuch).
Z údajů z chorvatské Puly jsem dostal vcelku hezkou sinusoidu průběhu teplot při inkubaci Testudo hermanni boetgeri:

[http://img401.imageshack.us/img401/6587/testud.jpg ]

[http://img519.imageshack.us/img519/5209/testu2.jpg ]

Jo a cena té bastlírny je cca 1500,- to si může většina chovatelů dovolit oželet.8-)