Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno pomozte prosim had mě nema rad

Mam užovku červenou.když strčim do teraria ruku had sičí a stahuje se do obrane pozice,když ho chci chitit tak utíka a snaží se lezt po skle mužete mi prosim poradit co mam dělat a jak o ochočit,děkuji.
[mod]Vlákno je vyřešený. Tazatel se dověděl co potřeboval. Přínos vlákna pro poradnu i další návštěvníky je minimální... (cejna)[/mod]

Had neni morče nebo pes. Nech ho být. Zbytečně ho nestresuj. Časem se uklidní, ale nikdy si na tebe nezvykne. Je to divoké zvíře, které se nikdy nenaučí poslouchat na povel.
PS: Jaké má terárko? Má tam nějaký úkryt? Třeba je vystreslej aniž bys ho ještě dráždil. ;-)

Z vlastní zkušenosti s krajtou tmavou tak mi to taky dělala tak sem ju vždy nechal a bylo to a když najednou potvůrka užovka se k ní nějak vecpala do terária tak spolu byli na jednom místě a v tu chvíly se krajta sklidnila jak měla (kámošku) :) ale ted sou zase sami tak uvidím.

Prosím? Vecpala do terária? Jak?

Jinak mám krásná mláďata Bloodredů. Jedno je výrazně temperamentní. Při úklidu netykavka... Parádně vrtí ocáskem. Třeba se zklidní, třeba ne. Zajistit vhodné podmínky, nechat v klidu. I u jednotlivých druhů hadů najdeme různé povahy. Proto je dobré znát svá zvířata a podle toho se k nim chovat.