Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná - neroste?

Před rokem jsem si přinesla želvu nádhernou ze zverimexu, měla velikost krunýře 7 cm a po roce jí má stále, krmená je denně, střídám žížaly, šneky akvarijní, jednou za měsíc granule, akvarijní rybka. Teplota vzduchu kolem tich 20-25, pod žárovkou 30. Voda 23-25. Želvárium je díky její velikosti pouze 60x50x30. Je to normální nebo to může být zdravotní problém?

Podmínky vypadají ok. Kolik jí toho krmení dáváš? Želvy do cca roku by se měly krmit kolik sežerou.

Ohledně toho růstu, tak pokud není jen na život udržující dávce, tak může být otázka, jak byla v tom zverexu dlouho prodávaná jako mládě. Páč některé zverexy ty želvy moc nekrmí, aby jim nevyrostly a nezneprodejnily se, protože lidi většinou chtějí malou želvičku. takže z želv časem vesele "vypěstují bonsaje".

Krmení opravdu dávám dokud bere, jakmile nechce už ji nenutím. Ve zverimexu netuším, co si tak všímám když tam chodim, doplňují je vždy když dojdou což je nějakej cca měsíc. A můžu být ráda za to co sem stihla já, teď tam mají takový zakrslíky co jsou jak pětikoruna.

Má si ta želvička kam vylézt? Nějakou souš? Já vím, že je to strašně blbý dotaz, ale už jsem slyšel o chovatelce, co ji měla v akvárku a ta želva "doplavala" na souš po čtyřech letech, v době, kdy byla majitelka obeznámena, že želva musí mít souš. Nechci nikoho urazit, jen jsem si na to vzpomněl.