Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Iguana iguana - Určení pohlaví

Dobrý den,

Rád bych se zeptal zda u rok a půl starého Leguána jde už určit pohlaví. Podle internetu má všechny příznaky samce, ale přeci jen bych to chtěl mít ještě nějak potvrzené od zkušených chovatelů. Fotky samozřejmě přiložím.

Děkuji za každou odpověď!
Změna předmětu, původně: Iguana Iguana - Určení pohlaví (Radar14)

loading...

Dobře, pokusím se vyfotit. :-) ještě bych se zeptal na vylučování. Má teplotu v terárku 28-30 stupňů v dolních patrech samozřejmě méně. Výhřevné místo má pod výbojkou a cca 40 stupňů teplotu. Žere jak má plnou misku ráno a odpoledne, ale nechodí pravidelně na velkou jak by asi měl. Začíná mě to celkem znervózňovat a beru ho příští týden na veterinu. Prohlídka a rozbor trusu. Tak se chci ještě zeptat čím by to mohlo být, nebo zda není nějaké krmení co by mu pomohlo. Děkuji.

Tak najskôr skús masáž bruška v teplom vodnom kúpeli,redšiu stravu,možno ide len o zápchu.Poriadne ho opatrne prehmataj,či nemá niečo v brušku - myslím hrbolčeky,náznaky vajíčiek.Ale to by bol výrazne guľatý s plným bruchom.
Auri takto definovala problémový vývin vajíčiek a veterinár to potvrdil,takže netreba nič podceniť.Udávaný vek nemusí byť správny,ak nejde o odchov.Ak máš veterinára blízko,návštevou nič nepokazíš.

těžko říct, takhle když člověk to zvíře nevidí. ale rozhodně bych to nepodceňovala. problémy s přetrvávajícími folikuly nebo planými snůškami mohou mít už ani ne 2 leté leguánice, ikdyž častější je to až mezi 2,5-3lety věku. Ona právě paradoxně ta zvířata, co se mají setrvale dobře a jsou neustále kvalitně krmená, tak začnou rychleji pohlavně dospívat a tudíž jim mohou i dříve nastat problémy s tím související.