Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D pozadie do terária

Zdravím, chystám sa spraviť 3D pozadie do terária pre agami bradaté, ale mám pár otázok ohľadom výroby:

1. Ako upevniť pozadie o terárium? Nalepiť duvilax lepidlom, či poznáte iné spôsoby?
2. Po vyformovaní pozadia mám naniesť "kléber" - stavené lepidlo, ktoré spevní pozadie, alebo mám rovno naniesť duvilax lepidlo a začať nanášať piesok?
3. Aké je najlepšie lepidlo, s ktorým budem lepiť piesok? Čítala som, že disperzné lepidlo Duvilax, alebo lepidlo na papier značky Herkules..
4. Mám lepidlo zriediť s vodou, či nie? A ako mám naniesť piesok na pozadie? Čítala som o dvoch možnostiach, 1. naniesť lepidlo a sypať piesok, následne nechať vyschnúť a hotovo.... 2. nasypať piesok do lepidla a nanášať tak so štetcom na pozadie (osobne sa mi to viac pozdáva, len mám obavy, či sa niečo nestane s lepidlom keď tam dám piesok)

Ešte na záver otázka, mám terárium z OSB dosiek s rozmermi 127x62x90 (DxŠxV), aký hrubý polystyrén odporúčate, aby sa mi to nerozpadlo? Rozmýšľala som na zadnú stenu dať cca 5cm hrubý a na bočné cca 3cm. Stačí to, či treba viac?

Skúšali ste niekto nanášať lepidlo na pozadie spôsobom, že si dáte piesok do lepidla a nanášate to spolu šťetcom? Čítala som o tom zatiaľ len v jednom návode a neviem ako to funguje, resp. či bude vôbec vidno piesok, či ho lepidlo neprekryje...

Lepidlo mám kúpené Duvilax BD-20
Piesok - Exo Terra Desert Sand

Pozadie momentálne schne od klébru (stavebné lepidlo), je z polystyrénu a PU peny a keďže mám terárko veľkých rozmerov a je dosť ťažké nemôžem ho dať naležato, preto hľadám iný spôsob na nanesenie piesku na pozadie..

[p1060346.jpg]

Zdravím, po neúspešných náteroch lepidla zmiešaného s pieskom (vyzeralo to hrozne umelo a nepokrylo to všetky miesta..), sme sa rozhodli naniesť lepidlo na časť pozadia a hádzať piesok. Vyzerá to patrične lepšie, ale opäť sa naskytol problém:

Nie všetky miesta idú zahádzať (napr. PU pena zo spodu, či tesne nad poličkou), skúšali sme teda, že tie miesta zatrieme lepidlo zriedeným s pieskom (tentokrát sme dali veľa piesku), ale opäť bezúspešne. Nech dám akokoľvek viac piesku do lepidla, výsledok je vždy rovnaký, nepokryje to celé plochy :(

Ďalším problémom je, že niekde sa nám nachytalo viac piesku a je to pekne "hrubá" vrstva, a niekde zase tak málo, že presvitá pozadie..(viď. foto)

Neviem, ale proste mne sa to takto nepáči, moc kričia tie biele miesta :/ Nemáte dáke tipy ako tie plochy zakryť?
[p10603lfl.jpg]

Tesne nad poličkou
[p1060349.jpg]

[p1060352.jpg]

PS: S tou PU penou sa hrozne zle pracovalo, po dvoch vrstvách klébru (stavebné lepidlo), nám na niektorých miestach aj po zaschnutí praskol kléber, pretože PU pena zmäkla, a to má na obale napísané, že doba schnutia je cca 30 min. my sme ju nechali stáť 24 hodín :/ .. Ešte podotýkam, že to prasklo samé cez noc, nikto sa toho nedotýkal...