Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netopýr- jednodenni uschova

Zdravím Vás, dnes cestou do práce jsem před trafikou (na hodně frekventovaném místě) našel na zemi netopýra. Protoze na tom místě by byla jeho životnost velmi krátká, vzal jsem ho na novinách do práce a zavolal na stanici. Po asi 20 minutach se trochu probral a proletel po mistnosti (ted spi za skrini), ale nechtel jsem ho poustet, aby zase neskoncil nekde podchlazenej. Na stanici mi rekli, at ho zkusim vecer vypustit, nebo ze si pro nej zitra prijedou. Zda se byt v poradku. Tak me napadlo, jestli nekdo nepozna druh a jestli nekdo neporadi, co mu tu mam nechat pripadne pres noc (nadobku na vodu apd.) v chovu netopyru se vubec nevyznam. Prikladam fotky (nic extra, z mobilu). Nebo jestli si myslite, ze ho mam pustit uz za svetla... nevim.

Viděl jsem krmit sedící(visící) netopýry moučňákama z pinzety, můžeš to zkusit, ačkoliv nevím jak to bude fungovat u divokého netopýra. Vodu bych zkusil nabídnout opatrně kapátkem, spíš mu kápnout vodu na tlamu a nechat jestli se olízne.
Každopádně pokud se mu nebude chtít večer letět tak záchranná stanice.

Presne tak,netopiere aktivne lovia za letu,krmenie by skor prichadzalo do uvahy pinzetou,žrat z ineho zdroja sa naučia až po určitej dobe,naše divokožijuce budu skor misku s krmivom ignorovat a určite to nepochopia za par hodin........pokial bude mat otvorene okno,v noci sa zorientuje a odleti aj sam,horšie bude to,že v tomto obdobi už začinaju pomaly hladat ukryty na prezimovanie,takže pokial najde vyhovujuce miesto niekde za nabytkom,tak sa tam može "zahniezdit" a dobrovolne proste nepojde preč,ine by to bolo na jar alebo v lete.......

Pokud ležel na zemi, tak ho asi binklo auto. Takoví netopýři stejně většinou moc dlouho nepřežijou. Ale můžeš mu zkusit dát do tlamky pár rozmáčknutých cvrčků, pokud si vezme a držet ho na teple, okolo 28°C. Že by v noci sám odletěl si nemyslím, podle toho jak leží má svých problémů dost. Lepší by bylo ho dát do té záchranné stanice, jestli ho tam rozfungují. Ale stejně to nevidím moc dobře.

Vzteklina už u netopýrů ve střední Evropě není, planý poplach. Podle mě je to taky V. murinus, ale nejsem si 100% jistý. Pokud ho budeš mít i v úterý, dones ho kolegovi Michalovi Andreasovi ke mně do kanclu, on je netopýrolog tak Ti poradí. Tihle netopýři loví brouky na zemi, tak bych ty červy zkusil.

Pokud již neodletēl,dej ho do krabice od bot s kousky kůry mělkou misku s vodou a miskou moučných červů.Bude je žrát v pohodě.Jako člen česonu mē vēř.Hendikepovaní se takto udrží lėta.Vzlaštē tento murinus.Při vhodnėm počasí ho vypusť.

Tak děkuji všem za návrhy, nakonec se zdá, že v noci odletěl (pokud ho tu nenajdu za čas někde za skříní). Asi byl jen podchlazeny, kdyz jsem ho nasel , tak mel roztazena kridla a telickem neustale pohyboval nahoru a dolu, po chvili v teple dal kridla k sobe a nakonec tu i chvilku letal. No pres noc jsem tu nebyl, ale najit ho tu nemuzu, tak se snad zmatozil a nasel si nejake teple mistecko. Jeste jednou vsem dekuji.