Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné zvuky od hada

Ahoj, včera jsem od své užovky slyšel jakési divné zvuky, vytlačovala ze sebe vzduch, něco mezi sípáním a "pšikáním" - zvuk byl velmi podobný, jako když vytlačujete z tuby krém, kde je ho málo, a vytlačíte vzduch. U toho "pšikání" had vždycky povystrčil jazyk a už dva dny, včetně dneška, leze takhle večer pod zářivku, to předtím moc nedělala.
Teplotu mám od 23 do 30 °C, po lampou kolem 40°°c.
Děkuji za každou odpověď.

Zajdi s ní k někomu zkušenému at se na to mrkne. Podle teplot mi to u guttky spíš přijde na nějaký mechanický problém než nachlazení. Jestli máš někoho s 20 lety zkušeností,tak at se u tebe zastaví a zkoukne to. Když mu přinešeš domů marodný zvíře určitě tě nepochválí. Pár detailů hlavy a krku by neuškodilo a když to budeš foti.Mrkni jestli nemá výtok z tlamy nebo nozder.

Foťák si odvezl brácha do dovču a bohužel na telefonu mám takový krám... tlamka čistá, koukal jsem při krmení (akorát je fakt, že jsem ho na krmení před třemi dny dal do starého erárního terárka, kde je také rašelina a trochu jí sežral - nemůže to být ono?). Výtok nevidím, ale u nozder to má takové sušší. Bez toho foťáku je to napytel, brácha se vrátí za dva tejdny.